(Fot. Piotr Piesik | Zawsze Pomorze)

Szlak wokół Jeziora Zajezierskiego w Sztumie przynosi ciekawe widoki

Ścieżka pieszo-rowerowa wokół Jeziora Zajezierskiego w Sztumie niezwykle jest popularna wśród mieszkańców całego regionu, szukających szlaku do spaceru pieszego, joggingu, treningu biegowego czy przejażdżki rowerowej. Malownicza trasa biegnie wzdłuż brzegów jeziora i doskonale z niej widać panoramę miasta.
Piotr
Piesik
4.01.2022 / 08:00

Wybudowanie utwardzonej trasy pieszo-rowerowej wokół Jeziora Zajezierskiego było doskonałym pomysłem sztumskiego samorządu. Ścieżka ma długość 4,8 km, jest oświetlona, znajduje się tam wiele ławek oraz tablic informujących o gatunkach fauny i flory bytujących w Jeziorze Zajezierskim oraz na jego brzegach. Ponadto ścieżka połączyła wiele miejsc rekreacyjnych (m.in. Wzgórze Jaszczurcze z siłownią plenerową), Bulwar Zamkowy, aż do miejskiej plaży.

Bywa że na tej ścieżce panuje całkiem spory ruch spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów. Korzystają z niej także wędkarze, udający się w ulubione miejsca połowu. 

Na brzegach jeziora rośnie wiele okazałych drzew, które, zwłaszcza o tej porze roku, kiedy nie są ulistnione, przybierają fantastyczne wręcz kształty.

Niestety, nie brakuje na tej trasie przykładów dewastacji. Szlak jest bardzo zaśmiecony, a to już temat na oddzielny fotoreportaż.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze