Lekarze z chojnickiego szpitala mają już do dyspozycji najnowszej technologii tomograf (fot. Starostwo Powiatowe w Chojnicach)

Nowy tomograf w chojnickim szpitalu

Lekarze z chojnickiego szpitala mają już do dyspozycji najnowszej technologii tomograf. Teraz badanie trwa o połowę krócej i potrzebna jest do niego o wiele mniejsza dawka promieniowania. Nowy sprzęt może miesięcznie przebadać nawet 400 pacjentów.
Olek
Knitter
24.08.2022 / 10:18

Starosta powiatu chojnickiego Marek Szczepański cieszy się, że dzięki dobrej współpracy samorządów oraz posła Aleksandra Mrówczyńskiego udało się ten sprzęt zakupić. A nie był on taki tani. Kosztował 3 mln zł. - Nowy tomograf to efekt dobrej współpracy wojewody, marszałka, posła i samorządu. Nasz szpital jest powiatowy, jednak jego ranga jest subregionalna i z usług naszej placówki korzystają nie tylko mieszkańcy powiatu chojnickiego.

Pomorski Urząd Wojewódzki przeznaczył na zakup tomografu 2,1 mln zł, a Urząd Marszałkowski 0,9 mln zł.

– Mogę śmiało powiedzieć, że te 3 mln zł zostały wydane bardzo racjonalnie. Mamy teraz najnowocześniejsze urządzenie w Polsce. Wcześniej badanie trwało wcześniej minutę, teraz wystarczy nam 30 sekund i z dużo mniejszą dawką promieniowania, co pacjentowi wyjdzie tylko na dobre – mówi Nikodem Ojdowski, inspektor ochrony radiologicznej w szpitalu.

Dyrektor szpitala Maciej Polasik obiecał, że w planach jest wydłużenie pracy pracowni, aby tomograf był jak najbardziej dostępny dla pacjentów.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze