Sztumski szpital przejęła spółka American Heart of Poland, logo poprzedniego operatora niebawem zniknie (Fot. Piotr Piesik)

Nowy operator w sztumskim szpitalu

Starosta sztumski Leszek Sarnowski oraz prezes spółki American Heart of Poland Adam Szlachta pod koniec stycznia podpisali dokumenty dotyczące przejęcia roli operatora szpitala w Sztumie przez ww. spółkę AHoP. Wtedy zakładano, że nowy operator poprowadzi lecznicę od strony formalnej od 1 maja. Ten termin uległ pewnemu wydłużeniu.
Piotr
Piesik
14.05.2023 / 08:55

Spółka American Heart od Poland ma przejąć wszystkie prerogatywy operatora szpitala w Sztumie od spółki Szpitale Polskie ostatecznie z dniem 1 czerwca. Trwa bowiem dokonywanie ostatnich formalności, na co trzeba było poświęcić więcej czasu, niż początkowo zakładano.

Starosta Leszek Sarnowski zapewnia, że świadczenie usług medycznych przez sztumski szpital odbywa się bez przeszkód, pacjenci nie powinni w ogóle odczuć zmiany operatora.

Chyba że z czasem odczują na lepsze. Przypomnijmy, że spółka American Heart od Poland zapowiedziała zainwestowanie w sztumski szpital kilkudziesięciu milionów złotych – częściowo na spłatę zaległych zobowiązań, lecz przede wszystkim na poprawę warunków świadczenia usług medycznych, zakupy nowoczesnego sprzętu i medykamentów, przebudowę pomieszczeń. Pojawić ma się m.in. nowy tomograf komputerowy.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze