Trwają przymiarki kostiumów do premiery „Fortuna i Fantazja”, którą 16 maja zobaczymy w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. To pierwsze projekty Katarzyny Konieczki dla sceny baletowej. Wcześniej projektowała m.in. dla Madonny, Lady Gagi, Dody, Justyny Steczkowskiej czy Behemotha.
Czego jeszcze możemy się spodziewać po prezydenturze Donalda Trumpa, jak będzie nowa rola Unii Europejskiej w zmieniającym się świecie oraz możliwe scenariusze rozwoju sytuacji w Rosji, Ukrainie i Polsce – to tylko niektóre tematy, o których mówić będzie w środę, 7 maja w Olivia Star Krzysztof Wojczal.
Miasto Gdańsk podpisało umowę na rozbudowę Cmentarza Garnizonowego. Powstanie ponad 1800 nowych miejsc grzebalnych. Inwestycja zostanie zrealizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Archiwum Armii Krajowej i Armii Krajowej Obywatelskiej Obwodu Wołkowysk przekazane zostało do zasobu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. To niezwykle cenne dokumenty. Po konserwacji zostaną udostępnione badaczom i naukowcom.
Kacper Płażyński, poseł PiS we wtorek, 6 maja wraz z przedstawicielami branży pogrzebowej wytoczył działa przeciwko polityce pogrzebowej w Gdańsku. Na konferencji pod Cmentarzem Łostowickim padło wiele pytań, ale także zarzuty. Uczestnicy spotkania mówili przede wszystkim o pobieraniu od lat nielegalnych, ich zdaniem, opłat eksploatacyjnych oraz ustawieniu przetargu na zarządzanie cmentarzami. Miasto odpowiada, że wszystko jest w porządku, ponieważ nie ma jednolitych przepisów.
Przysięgę i ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku we wtorek, 6 maja złożyło 34 nowo przyjętych w szeregi tej formacji funkcjonariuszy. Uroczystość była też okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień dla zasłużonych policjantów.
Coraz bliżej do otwarcia Obwodnicy Metropolitalnej, ale - jak informuje portal Trojmiasto.pl - koszty budowy dwóch odcinków trasy pochłonęły blisko 336 mln zł więcej, niż zakładano. Jak wyjaśnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jest to spowodowane m.in. wojną na Ukrainie.
Dla mnie to jest zwyczajne oszustwo: złapałem słupa, mam mieszkanie i do widzenia - mówi Anna Kanigowska, opiekunka pana Jerzego, mieszkańca Gdańska, od którego Karol Nawrocki miał przejąć mieszkanie. W rozmowie z dziennikarzami portalu Onet, opiekunka zaprzecza zapewnieniom kandydata na prezydenta, że ten się opiekował starszym mężczyzną. - Krew mnie zalała, jak to usłyszałam. To stek bzdur i kłamstw!
Oświadczenie majątkowe Karola Nawrockiego zostało opublikowane przez Emilię Wierzbicki, rzeczniczkę prasową sztabu kandydata na prezydenta. Na platformie X zamieściła dokumenty z roku 2021. Widnieją w nim zapisy o własności dwóch mieszkań i współwłaścicielstwie trzeciego.
Miasto Gdańsk opłaca pobyt w DPS mężczyzny, od którego Karol Nawrocki miał otrzymać mieszkanie - poinformował rzecznik prezydent Aleksandry Dulkiewicz. Sprawa drugiego mieszkania kandydata na prezydent RP rozgrzewa opinie publiczną od kilku dni. Sztab Nawrockiego przekonuje, że ten wszedł w jego posiadanie w zamian za pomoc i opiekę.
To na przejściach najczęsciej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Ginie co trzech z nich. Liczba tego typu wypadków wprawdzie spadła, ale pieszych nadal ginie prawie tyle samo.
Spadek opłacalności najmu długoterminowego, zapowiadane ograniczenia w najmie krótkoterminowym, a w końcu przewidywany (od miesięcy) spadek cen mieszkań – wydawało się, że to te czynniki zachęcą wielu inwestorów do pozbycia się nieruchomości. Przed kilkoma miesiącami można było obserwować początki takiego trendu.
Dzięki reklamom możemy codziennie publikować wiadomości z całego Pomorza całkowicie za darmo. Wyłączenie blokady reklam to realne wsparcie lokalnych mediów