Łeba zajęła drugie miejsce w rankingu Travelist „Zimowe Gwiazdy” w kategorii najlepszych miejsc na zimową przygodę nad morzem. Na najwyższym stopniu podium stanął Kołobrzeg, a trzecie miejsce otrzymał Gdańsk.
W Łebie we wtorek, 4 marca symbolicznie wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej bazy operacyjno-serwisowej morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Do specjalnie przygotowanej kapsuły czasu, obok aktu erekcyjnego, zostały złożone symboliczne monety oraz lokalna gazeta.
Powstające na morskich wodach farmy wiatrowe Bałtyk będą wymagały nowoczesnej bazy operacyjno-serwisowej na lądzie. Koncern Equinor wybrał wykonawcę takiej bazy, która powstanie w Łebie. To zadanie powierzono polskiej firmie Erbud.
Już nie tylko w Łebie pełną parą pracuje sztab kryzysowy, a wszystkie służby na Pomorzu trzymają rękę na pulsie. Alarm przeciwpowodziowy ogłoszono w pow. nowodworskim, zalewane są też tereny nad Zatoką Pucką. W porcie w Łebie obowiązuje stan przeciwpowodziowy i przeciwsztormowy. W najgorszej sytuacji są mieszkańcy okolic rzeki Łeba w mieście, gdyż w przypadku wylania się wody być może będzie konieczna nawet ich ewakuacja. W wielu miejscach na Pomorzu trwają przygotowania lub już walka z tzw. cofką. Po południu w stanie gotowości było już wiele miejsc.
Baza operacyjno-serwisowa obsługująca powstające morskie farmy wiatrowe Bałtyk 2 i Bałtyk 3 zostanie wybudowana w Łebie. Koncern energetyczny Equinor wybrał polską firmę Erbud, która już przejęła plac budowy i podjęła pierwsze prace, które będą polegać na przygotowaniu terenu pod przyszłą bazę. Equinor prowadzi już procedurę wyboru generalnego wykonawcy dla całości pozostałych robót.
Spółki Polenergia i Equinor podpisały kolejną umowę. Tym razem na doradztwo w zakresie prac projektowych i uzyskania kompletu pozwoleń na budowę największej farmy wiatrowej w polskiej części Morza Bałtyckiego o nazwie Bałtyk 1.
W sobotę 17 i niedzielę 18 sierpnia 2024 roku w Tolkmicku odbyły się ostatnie tegoroczne regaty z cyklu Żeglarskiego Pucharu Żuław, a w Łebie zakończono cykl Pucharu Małych Żagli. Świetnie radzili sobie w nich młodzi żeglarze z pomorskich klubów.
W Łebie 52-latek włamał się najpierw do wieży ratowniczej, a potem pijany zasnął na... skradzionych noszach. Ten sen z kradzieżą może go nawet kosztować 10 lat więzienia.
W organizmie miał ponad dwa promile alkoholu, gdy malował sprejem radiowóz zaparkowany koło komisariatu w Łebie. Schwytany po pościgu, znieważał i groził im śmiercią – tak funkcjonariusze opisują zachowanie 42-latka z Bytomia. Ślązak, któremu grozi teraz do 3 lat więzienia, został zatrzymany przez policjantów z gdańskiej prewencji.
Turystyka, promocja, oświata, transport – m.in. w tych obszarach chcą budować wspólną strategię działania nowi włodarze Lęborka i Łeby. Widzą potencjał w tej współpracy.
Mimo, iż nowa droga w Lęborku będzie miała niecałe 700 metrów, to jej budowa do łatwych i tanich należeć nie będzie. Jednak po jej oddaniu z ulgą odetchną turyści jadący do Łeby oraz mieszkańcy.
Na polskim wybrzeżu przybędzie ogromnych wiatraków służących do pozyskiwania energii odnawialnej. Morska farma wiatrowa Baltic Power powstaje staraniem Grupy Orlen i Northland Power, po ukończeniu ma liczyć 76 turbin, które pokrywać będą 3 procent krajowego zapotrzebowania na energię. W Łebie powstaje baza serwisowa, która tę farmę będzie obsługiwać przez co najmniej 25 lat. To łącznie 60 nowych stanowisk pracy.
Dzięki reklamom możemy codziennie publikować wiadomości z całego Pomorza całkowicie za darmo. Wyłączenie blokady reklam to realne wsparcie lokalnych mediów