(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Tczew bez kina! Helios znika z Galerii Kociewskiej

Smutna informacja dla tczewskich kinomanów. Zespół sieci kin Helios powiadomił tczewian, że od najbliższej soboty – 17 czerwca kino działające dotychczas w Galerii Kociewskiej będzie zamknięte. Czyżby jedno z największych pomorskich miast znowu miało zostać bez kina?
Krystyna
Paszkowska
15.06.2022 / 18:28

Od pewnego czasu krążyły pogłoski, że kino może zniknąć z Tczewa, ale wierzono, że jeszcze uda się temu zapobiec. Niestety, przekazana przez sieć kin Helios informacja, pozbawiła tczewskich kinomanów złudzeń:

"Z przykrością informujemy, że od 17 czerwca br. kino Helios w Tczewie będzie zamknięte w związku z wypowiedzeniem nam umowy najmu przez właściciela Galerii Kociewskiej. Osoby, które zakupiły bilety na seanse wyświetlane od 17 czerwca br., proszone są o kontakt w sprawie ich zwrotu pod adresem e-mailowym: [email protected]. Wiemy, że w Tczewie i okolicach jest wielu miłośników filmowych wrażeń - to z myślą o Was otwieraliśmy nasze kino i dołożyliśmy wszelkich starań, by działało ono jak najdłużej. Dziękujemy, że byliście z nami i serdecznie Was zapraszamy do pozostałych kin naszej sieci" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej sieci Helios. 

Tczew już był pozbawiony kina przez kilka lat. Przed prawie 20 laty z grodu Sambora zniknęło kultowe kino Wisła. Ostatnie seanse można tam było obejrzeć w 2005 roku. Z pewnością wielu tczewian jeszcze pamięta te czasy. Sala kinowa Wisły nieco straszyła wyglądem, infrastrukturą i wyposażeniem.

Narzekano również na to, że premiery kinowe pojawiały się w nim zazwyczaj z dość znacznym opóźnieniem w stosunku do np. gdańskich odpowiedników – przez co wielu potencjalnych klientów kina Wisła wolało zapłacić za bilet PKP i dany film obejrzeć w Trójmieście. Przez kilka lat miasto pozbawione było takiej placówki kulturalnej. Dopiero w 2012 roku w grodzie Sambora pojawił się Helios. Wreszcie pojawiły się ciekawe filmy i godne warunki do ogląania. Minęło 10 lat i sytuacja znowu się powtarza... Tczew bez kina! Do tematu wrócimy.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze