policja w Zatoce Sztuki, Sopot

Pobił konkubinę
i zaatakował nożem mężczyznę oraz policjanta. Teraz „posiedzi”

Policjanci z tczewskiej komendy zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który pobił swoją konkubinę, a jej przyjaciela, którego poprosiła o pomoc, zaatakował nożem. Nożownik miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Usłyszał łącznie trzy zarzuty dotyczące spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, czynnej napaści na policjanta oraz uszkodzenia ciała. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
Krystyna
Paszkowska
21.03.2023 / 12:47

Nożownik z Tczewa z zarzutami! Pobił konkubinę, napadł na policjanta

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie we wtorek, 14 marca około godziny 20. przyjął zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna pobił swoją partnerkę, a jej przyjaciela, wezwanego na pomoc, zaatakował nożem. Na miejsce skierowani zostali policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego oraz zespół wywiadowczy. Funkcjonariusze wykonali wszystkie niezbędne czynności na miejscu zdarzenia, a Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił niezbędnej pomocy poszkodowanym. 

– Wywiadowcy zajęli się odnalezieniem sprawcy, który zaraz po zdarzeniu oddalił się w nieznanym kierunku – informuje st. post. Katarzyna Ożóg, oficer prasowa tczewskiej policji. – Funkcjonariusze sprawdzali wszystkie miejsca, w których mógł się ukryć sprawca. Tuż przed północą wywiadowcy pojechali pod jeden z wytypowanych adresów. Ten okazał się trafny.


Policjanci uzyskali informację, że sprawca może posiadać broń, dlatego poinformowali o tym dyżurnego, który na miejsce wysłał także kryminalnych. 

– Funkcjonariusze wzywali 48-latka do otworzenia drzwi, lecz mężczyzna zaczął kierować w ich kierunku wulgaryzmy – mówi rzeczniczka tczewskiej policji. – Policjanci weszli do mieszkania przez okno, a napastnik zaczął wymachiwać nożem w kierunku jednego z funkcjonariuszy. Z uwagi na fakt, że mężczyzna nie reagował na polecenia o odrzucenie ostrza, jeden z wywiadowców użył paralizatora, aby obezwładnić agresywnego 48-latka. 

Policjanci zatrzymali i przewieźli zatrzymanego mężczyznę do siedziby Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. Badanie alkomatem wykazało, że 48-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał w tczewskiej prokuraturze łącznie trzy zarzuty dotyczące spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, czynnej napaści na policjanta oraz uszkodzenia ciała. Na wniosek prokuratora, wobec mieszkańca powiatu tczewskiego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. O dalszym losie „krewkiego” 48-latka zadecyduje sąd.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze