Pożar Starogard Gdański

(fot. KP PSP w Starogardzie Gdańskim)

Tragedia w Starogardzie Gdańskim! W pożarze zginęło troje dzieci

Tragiczny poranek w Starogardzie Gdańskim. Jak podają służby ratunkowe, w pożarze mieszkania przy ul. Chojnickiej zginęło troje dzieci. Akcja gaśnicza już się zakończyła. Na miejscu pracowało 14 zastępów straży pożarnej.
Karol
Uliczny
31.03.2022 / 09:35
Aktualizacja | 1.04.2022
godz. 14:00

- Wszczęte zostało śledztwo w sprawie możliwego sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru zagrażającego zdrowiu i życiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, w wyniku którego śmierć poniosła trójka dzieci - mówi prokurator Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Jak relacjonuje, jeszcze w czwartek 31 marca dokonane zostały oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Wstępnie ustalono dwie możliwe przyczyny pożaru: zwarcie instalacji elektrycznej lub zaprószenie ognia. Bardziej definitywne rozstrzygnięcie w tej kwestii przyniesie najpewniej szczegółowa ekspercka analiza.

Sekcja zwłok zmarłych dzieci zaplanowana została na poniedziałek 4 kwietnia. Od obojga rodziców pobrana została krew i prowadzone są badania na zawartość alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych. Stan czwartego dziecka, które przeżyło pożar, lekarze określają jako ciężki, ale stabilny – doznało ono oparzeń drugiego i trzeciego stopnia.

godz. 8:54
Aktualizacja
godz. 14:20

Starogardzka policja informuje, że na skutek pożaru zginęła trójka rodzeństwa: miesięczna, 2-letnia dziewczynka oraz 5-letni chłopiec. Ich rodzice trafili do szpitala z objawami zaczadzenia. Jest z nimi również czwarte dziecko, 3-letnia dziewczynka, która także ucierpiała w zdarzeniu. Nieoficjalnie, przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Ustaleniem szczegółowych okoliczności zajmuje się policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Starogardzie Gdańskim.

– Działania gaśnicze zakończono, a ruch na ulicy został przywrócony. Póki co, mieszkańcy kamienicy nie będą mogli wrócić do swoich mieszkań. Zakaz użytkowania obiektu zarządził powiatowy inspektor nadzoru budowlanego – mówi mł. asp. Michał Swobodziński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim. – Osobom zamieszkującym budynek zapewniono lokum zastępcze. Część przeniosła się do swoich rodzin.

Wcześniej

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do służb ratunkowych w czwartek, 31 marca ok. godz. 8:20. Ogień pojawił się w jednym z mieszkań 4-kondygnacyjnej kamienicy przy ul. Chojnickiej w Starogardzie Gdańskim. Na miejsce zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej.

– Pożarem objęte było mieszkanie na 2. piętrze. Z kamienicy ewakuowano 13 osób – mówi mł. asp. Michał Swobodziński z KP PSP w Starogardzie Gdańskim.

mł. asp. Michał Słobodziński
Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim

Niestety, sześć zostało poszkodowanych, mamy również trzy ofiary śmiertelne. To troje dzieci.

Akcja gaśnicza na miejscu zdarzenia wciąż trwa. Obecnie pracuje 14 zastępów. Strażacy dogaszają lokal, przewietrzają całą kamienicę oraz przeszukują kolejne pomieszczenia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze