Uciekający przed policyjnym pościgiem samochód wypadł z szosy, uderzył w drzewo i dachował (Fot. KPP Kwidzyn)

Uciekając przed policją wylądowali na dachu i uderzyli w drzewo

Ucieczka przed policyjnym pościgiem w okolicach Wandowa (powiat kwidzyński) dla kierującego samochodem renault skończyła się spektakularnym wypadnięciem z drogi, uderzeniem w drzewo i dachowaniem. Siedzące wewnątrz auta trzy osoby miały mnóstwo szczęścia - policjanci służbowymi pałkami rozbili szyby renault, by uwięzieni wydostali się na zewnątrz. Kierowca nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, ponieważ nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów.
Piotr
Piesik
17.03.2022 / 16:03

Wszystko działo się późnym środowym popołudniem na drodze powiatowej w okolicach Wandowa. Policjanci z kwidzyńskiej drogówki namierzyli samochód renault laguna, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 39 km/godz. Funkcjonariusze dali znaki do zatrzymania się, jednak kierowca dodał gazu i zaczął uciekać w kierunku Jaromierza. 

Policjanci natychmiast ruszyli w pościg, dając kolejne sygnały do zatrzymania się. Kierowca renault kontynuował ucieczkę, stracił jednak panowanie nad autem i wypadł z szosy do lasu. Samochód uderzył w drzewo i dachował. Policjanci natychmiast udzielili pomocy znajdującym się wewnątrz trzem osobom - konieczne było wybicie pałką służbową okna, by mogli wyjść na zewnątrz.

Za kierownicą siedział 27 - letni mieszkaniec Kwidzyna, który nie miał uprawnień do kierowania. Ma za to zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący od lipca 2018 roku na 72 miesiące. To dlatego nie zatrzymał się do kontroli. Samochodem podróżowało ponadto dwoje pasażerów: 25 - letnia kobieta i 19 - letni mężczyzna. Szczęściem w nieszczęściu nikt nie odniósł obrażeń.

Kierowca od razu na miejscu otrzymał mandaty karne za przekroczenie prędkości i spowodowanie kolizji. Do sądu zostanie skierowana sprawa niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze