Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański zaprasza maturzystów na Dni Otwarte

Zastanawiasz się nad studiami na Uniwersytecie Gdańskim? Dni Otwarte są właśnie dla osób, które chciałyby więcej dowiedzieć się o wymarzonym kierunku i bardziej poznać uczelnię. UG zaprasza 15 i 16 marca do Bałtyckiego Kampusu Oliwa.
Małgorzata
Gradkowska
14.03.2023 / 14:03

Dni otwarte, organizowane przez uczelnię to wydarzenie przede wszystkim dla tegorocznych maturzystów i innych zainteresowanych studiowaniem na UG. Można wówczas odwiedzić wydziały, obejrzeć kampus, wziąć udział w warsztatach i otwartych wykładach, obserwować pokazy doświadczeń, poznać laboratoria, pracownie, aule i sale dydaktyczne. A przede wszystkim - porozmawiać z nauczycielami akademickimi i studentami. 


Dni Otwarte UG 2023. W programie m.in.:

  • bezpłatne próbne matury z j. polskiego i matematyki na poziomie podstawowym w formule matur 2015 i 2023
  • spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, podczas których dowiesz się wszystkiego co musisz wiedzieć o tegorocznych maturach z polskiego, angielskiego i matematyki,
  • prezentacje wydziałów i oferty wybranych kierunków,
  • wykłady prowadzone przez kadrę akademicką,
  • spotkania z wykładowcami i studentami,
  • przedstawienie programu ERASMUS+, czyli gdzie możesz wyjechać w ramach zagranicznej wymiany studenckiej,
  • oferta kół naukowych, sekcji sportowych oraz artystycznych

Szczegółowe informacje TUTAJ 

Dla tych, którzy chcieliby poznać uniwersytecki kampus, Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego przygotowało grę terenową „UGryź kampus”, która pomoże w znalezieniu mniej oczywistych miejsc. Z kolei Biblioteka UG zaplanowała wycieczki z przewodnikiem. W programie m.in. pokaz w Zbiorach Specjalnych, zwiedzanie introligatorni oraz unikatowa możliwość zobaczenia kapsuły będącej pokojem pracy indywidualnej.

Dni Otwarte UG - 15-16 marca w godz. 9-15, Bałtycki Kampus Oliwa, ul. Bażyńskiego 4 

Uwaga! Dni Otwarte na wydziałach Ekonomii i Zarządzania zaplanowano na 4 kwietnia, a na Wydziale Matematyki, Fizyki i  Informatyki - 20 kwietnia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze