Vasco da Gama

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Najkrótszy wycieczkowiec sezonu w Porcie Gdynia

W Porcie Gdynia trwa sezon wycieczkowców. W piątek, 17 czerwca mieszkańcy i turyści mogli zobaczyć najkrótszy z nich. To noszący imię słynnego portugalskiego żeglarza i odkrywcy Vasco da Gama. 219-metrowy statek pasażerski zacumował przy Nabrzeżu Francuskim.
Patrycja
Cybulska
17.06.2022 / 20:58

Od najdłuższego wycieczkowca tego sezonu, czyli Sky Princess (329,81 m długości), Vasco da Gama jest krótszy o ponad 100 m! Zbudowany w 1993 roku we włoskiej stoczni Fincantieri statek pasażerski ma 219 m długości i 31 m szerokości. Przy Nabrzeżu Francuskim w Porcie Gdynia można go było zobaczyć w piątek, 17 czerwca. To jedyna wizyta tego statku w tym roku.

Vasco da Gama

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Vasco da Gama

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Vasco da Gama może zabrać na pokład 1000 pasażerów i prawie 600-osobową załogę. Jakie atrakcje czekają na gości? To m.in.: restauracje i bary, galeria handlowa, kasyno, biblioteka, baseny, SPA, centrum fitness, boiska sportowe do tenisa i koszykówki czy teatr.

Operatorem statku jest Nicko Cruises. Obecnie wycieczkowiec odbywa okrężny rejs po Morzu Bałtyckim, do Gdyni przypłynął ze Sztokholmu, teraz jest w drodze do Kilonii. Ceny za 11 dni na morzu zaczynały się od 1455 dolarów, czyli około 6487,04 zł.

Kolejnym wycieczkowcem, który przypłynie do Portu Gdynia, będzie Voyager of the Seas. Statek spodziewany jest w sobotę, 18 czerwca.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze