Zdjęcie ilustracyjne. Na całym Pomorzu mieszkańcy oraz instytucje zbierali dary dla mieszkańców Ukrainy

W Bytowie trwa akcja zapełnienia darami autobusu dla ukraińskich uczniów

Samorządy powiatu bytowskiego kupiły autobus, który wkrótce zostanie przekazany gminie Koropiec w obwodzie Tarnopolskim w Ukrainie i będzie służył do codziennych dowozów uczniów w miejscowym liceum. Teraz trwa akcja zapełnienia autobusu darami. Pomóc może każdy.
Olek
Knitter
13.12.2022 / 10:54

W Bytowie twa akcja zapełnienia darami autobusu zakupionego przez samorządy z powiatu bytowskiego. Autobus wyjedzie na Ukrainę 20 grudnia. Jednak aby nie pojechał pusty, do 15 grudnia trwa akcja zbierania darów, które zostaną zapakowane i przekazane potrzebującym.

- W tym mieście jest trudna sytuacja, ponieważ często brakuje prądu. Na swoim terenie mają kilka szkół, ale tylko jedną, w której jest piwnica mogąca służyć za schron. W związku z tym, że z powodu braku prądu nauka nie może odbywać się zdalnie, uznali, że wszystkie dzieci będą wozić do tej jednej szkoły. Mają już duży generator prądu, ale nie mają autobusu. Wszystkie gminy powiatu bytowskiego złożyły się i zakupiły używany autobus – informują w gminie Bytów.

Co w szczególności jest potrzebne? Środki pielęgnacyjne dla dzieci, chusteczki nawilżone, środki czystości i higieny osobistej, pampersy, koce i śpiwory, czapki, szale i rękawice, bielizna zimowa (nowa), żywność długoterminowa, żywność w słoikach i puszkach (również dla małych dzieci) oraz świece.

Produkty można dostarczać do punktu humanitarnego na stadionie miejskim w Bytowie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze