(fot. Powiat Starogardzki)

W Kociewskim Centrum Zdrowia otwarto zmodernizowane poradnie specjalistyczne

Powiat starogardzki sukcesywnie realizuje inwestycje zawarte w #WielkimProjekcie. W Kociewskim Centrum Zdrowia przebudowano i zmodernizowano już kilka oddziałów. Teraz symbolicznie otwarte zostały poradnie specjalistyczne, które mieszczą się na drugim piętrze starogardzkiej lecznicy. Wyposażenie wraz z modernizacją pomieszczeń, to koszt ponad 2 mln zł. Z nowoczesnych poradni już można korzystać.
Krystyna
Paszkowska
31.05.2022 / 11:37

Na początku maja informowaliśmy o oddaniu do użytku nowoczesnego oddziału chirurgicznego. Teraz kolejny powód do zadowolenia – otwarte poradnie specjalistyczne.

- To specjalnie przystosowana przestrzeń, której przebudowa była możliwa dzięki realizacji #WielkiegoProjektu – informuje Ewa Macholla-Jacewicz, rzeczniczka starogardzkiego starostwa. - Poradnie zlokalizowane są na II piętrze szpitala, ich powierzchnia to ponad 430 metrów kwadratowych!

– Nasz szpital wchodzi w XXI wiek – mówi zadowolony starosta Kazimierz Chyła. – Coraz bardziej zbliżamy się do zakończenia wielkiego projektu, czyli historycznej przebudowy Kociewskiego Centrum Zdrowia. To wysiłek wielu osób, którym dziś serdecznie dziękuję.

Symboliczne otwarcie nowoczesnych pomieszczeń dla poradni specjalistycznych (fot. Powiat Starogardzki)

Wykonawcą przebudowy pomieszczeń pod utworzenie 9 poradni specjalistycznych było Przedsiębiorstwo Handlowe “STELLA” Andrzej Stella ze Starogardu Gdańskiego. W przebudowanych pomieszczeniach swoje miejsce znalazły poradnie: kardiologiczna, onkologiczna z chemioterapią, ginekologiczno-położnicza, chirurgii ogólnej, urazowo-ortopedyczna,, okulistyczna/leczenia zeza, pediatryczna, neurologiczna oraz chorób wewnętrznych.

Wartość samego wyposażenia nowo otwartych poradni to prawie 905 tys. zł, prace remontowe to koszt ponad 1,2 mln zł.

– Dziś symbolicznie możemy oddać pomieszczenia przygotowane pod poradnie specjalistyczne – mówi wicestarosta Patryk Gabriel. - Jest to konsekwencja naszych działań związanych z wielkim projektem modernizacji Kociewskiego Centrum Zdrowia. Szpital, nowy blok operacyjny i diagnostyka obrazowa oraz nowoczesne poradnie specjalistyczne w jednym miejscu – to jeden z atutów wielkiego projektu, bo zabezpiecza większą kompleksowość usług dla pacjentów w jednym budynku, w jednym miejscu, w jednym mieście powiatowym.

Wśród sprzętów, które weszły w skład wyposażenia poradni, wyróżnić możemy, m.in.: kardiotokograf, ultrasonograf, 2 aparaty EKG, kolposkop, aparat do elektrokoagulacji, aparat do kriochirurgii, zestaw holter EKG oraz oftalmoskop.

Przypomnijmy, wielki projekt przebudowy Kociewskiego Centrum Zdrowia, Powiat Starogardzki realizuje od 2017 roku. To przedsięwzięcie złożone, podzielone na kilka etapów. Na realizację czeka jeszcze ostatni już oddział szpitalny, czyli oddział chorób wewnętrznych. Planowana jest również przestrzeń dla rehabilitacji.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze