W niedzielę otwiera się nowa scena w Teatrze Szekspirowskim

Pomysł na Scenę Magazyn zrodził się z potrzeby organizowania kameralnych koncertów oraz warsztatów i projektów teatralnych. Przestrzeń pomieści do 180 osób.
Redakcja
Zawsze Pomorze
11.03.2023 / 06:00

- Scena Magazyn, podobnie jak nasz letni ogródek Sen Nocy Letniej, będzie to miejsce, które pozwoli poszerzyć naszą ofertę artystyczną i przyciągnąć nową publiczność - mówi kurator Sceny Muzycznej w GTS, Jacek Skolimowski. -  Pomysł na Scenę Magazyn zrodził się z potrzeby robienia bardziej kameralnych koncertów oraz warsztatów i projektów teatralnych. Przestrzeń pomieści do 180 osób i będzie odpowiednio dopasowywana do charakteru wydarzenia. Na otwarcie zagra Grzegorz Nawrocki i Dobrzy Ludzie, czyli alternatywna super grupa, dowodzona przez 'trójmiejskiego barda'. W kolejnych miesiącach będziemy regularnie organizowali występy mniejszych, dwu- lub trzyosobowych składów oraz prezentowali różne gatunki muzyczny - od jazzu, przez folk po elektronikę. Gorąco zapraszamy do śledzenia na naszej stronie kolejnych ogłoszeń koncertowych.

Grzegorz Nawrocki, który zainauguruje działalność nowego miejsca to człowiek instytucja trójmiejskiej sceny niezależnej. Przez blisko dwie dekady był liderem popularnej, avant-popowej grupy Kobiety, znanej m.in. z takich utworów jak „Marcello“, „Łajka” czy „Bohater gorących romansów”. Oprócz tego pojawił się gościnnie na kultowej płycie zespołu Kury „P.O.L.O.V.I.R.U.S.” i wziął udział w głośnym projekcie Yugoton. W ostatnich latach, jako autor inteligentnych, śmiałych i bardzo osobistych piosenek, Nawrocki rozwija również swoją solową karierę. W ubiegłym roku ukazał się jego kolejny album „Moja mama ma depresję i siedem innych piosenek o miłości”, który zebrał znakomite recenzje i został wyróżniony w podsumowaniu tygodnika „Polityka”. Natomiast w ramach trasy promocyjnej, artysta zagrał kameralne koncerty w prywatnych mieszkaniach w całej Polsce. Kolejnym przystankiem w tej podróży będzie właśnie Scena Magazyn, gdzie Nawrocki wystąpi z alternatywną supergrupą Dobrzy Ludzie.

Otwarcie Sceny Magazyn - 12 marca o godz. 20.00, Gdański Teatr Szekspirowski

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze