(Fot. UM Starogard Gdański)

Wierzyczanki 2023. Kandydaci do nagród poszukiwani, nabór trwa

Kolejna edycja wręczenia Wierzyczanek zbliża się wielkimi krokami. Do 20 grudnia starogardzki magistrat czeka na zgłoszenia kandydatów do nagrody Prezydenta Miasta – Wierzyczanki 2023. Od 25 lat przyznawane są one osobom i instytucjom za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury, gospodarki i inicjatyw społecznych w Starogardzie Gdańskim.
Krystyna
Paszkowska
25.11.2023 / 05:00

Już od ponad 20 lat Prezydent Miasta Starogard Gdański zaprasza mieszkańców stolicy Kociewia do zgłaszania kandydatów do nagrody Wierzyczanka za 2023 rok. Nominowane mogą być osoby fizyczne, przedsiębiorcy i osoby wyróżniające się na polu działań społecznych, działające w mieście Starogard Gdański na rzecz jego mieszkańców.

Nominację wraz z uzasadnieniem może złożyć każdy mieszkaniec miasta. Wnioski przyjmowane są do 20 grudnia br. Można je składać w Urzędzie Miasta przy ul. Gdańska 6, osobiście w Biurze Obsługi Klienta w godz. pracy Urzędu lub za pośrednictwem poczty (decyduje data wpływu do Urzędu). Laureatów poznamy jednak dopiero po Nowym Roku.

Nagroda przyznawana jest na podstawie Uchwały Nr XVII/191/2000 Rady Miejskiej Starogardu Gdańskiego z dnia 26 stycznia 2000 r. w sprawie nagród Prezydenta Miasta Starogard Gdański w dziedzinie kultury, gospodarki i inicjatyw społecznych.

Przypomnijmy, kto zgarnął te zaszczytne wyróżnienia za rok 2022:

  • kategoria kultura – Józef Olszynka
  • kategoria inicjatywa społeczna – Środowiskowy Dom Samopomocy
  • kategoria gospodarka – GBG Gołębiewski

Komu tym razem przypadną Wierzyczanki, na razie nie wiadomo, ale osób, organizacji, stowarzyszeń, czy też firm działających na rzecz promocji miasta, z pewnością nie zabraknie.

Słowa, jakie wypowiedział Janusz Stankowiak podczas ostatnie gali: – Każdy z nas ma prawo być aktywnym. Nie wszyscy chcą, nie wszyscy potrafią, być może, nie wszyscy czują taką potrzebę. Ale są tacy, którzy działają, mimo wszystkich trudności, jakich nam nie brakuje na co dzień: pandemia, wojna, inflacja i wiele innych, z którymi borykamy się my jako samorząd, przedsiębiorcy w swoich zakładach i państwo jako mieszkańcy. Naszym – nie przywilejem, a obowiązkiem jest uhonorować tych, którzy w sposób szczególny zasłużyli się dla miasta. Ci, którzy nie staną dzisiaj na scenie, też są głęboko w moim sercu. To są ludzie, dzięki którym Starogard Gdański jest miastem dumnym. Każdy z mieszkańców Starogardu ma prawo do takiej dumy. Największą siłą naszego miasta są jego mieszkańcy.

Informacji dot. składanych wniosków udziela pracownik Wydziału Informacji Społecznej Urzędu Miasta Agata Skoczek tel. 58 530-60-93, [email protected]

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze