(fot. Roman Krugliński)

„Wizjer” gdańskiej pisarki Magdaleny Witkiewicz najlepszym kryminałem roku!

- 'Wizjer" jest pierwszą moją powieścią, która nie jest „literaturą obyczajową” i dlatego ta nagroda cieszy chyba jeszcze bardziej! - mówi Magdalena Witkiewicz.
Ryszarda
Wojciechowska
9.02.2022 / 07:00

Magdalena Witkiewicz to autorka gdańska, bestsellerowych powieści dla dorosłych i dzieci. Nazywana specjalistką od szczęśliwych zakończeń, ponieważ opowiada o poważnych sprawach w lekkim, a czasami nawet w bardzo lekkim stylu. Sprzedaż jej książek przekroczyła milion egzemplarzy. Wielokrotnie była nominowana w Plebiscycie Książka Roku portalu lubimyczytac.pl. Tłumaczenia jej powieści ukazały się m.in. w Wietnamie, na Litwie oraz w Stanach Zjednoczonych.

Niedawno informowaliśmy o wielkim sukcesie autorki. O tym, że na podstawie jednej z jej książek powstaje film „Uwierz w Mikołaja”, do którego scenariusz napisała sama Ilona Łepkowska.

A teraz Magdalena Witkiewicz może pochwalić się kolejnym sukcesem. Jej książka „Wizjer” została uznana za najlepszy kryminał 2021 roku w plebiscycie „Złotego Kościeja”. Zdecydowali o tym czytelnicy, którzy wzięli udział w głosowaniu podczas 11 edycji popularnego wydarzenia.

- Wizjer jest pierwszą moją powieścią, która nie jest „literaturą obyczajową” i dlatego ta nagroda cieszy chyba jeszcze bardziej! Napisanie tej książki było sporym wyzwaniem i wymagało dużo pracy. Uwielbiam wyzwania i chciałam się sprawdzić w innym gatunku. Jak widać - udało się! Czytelnikom się podoba, a to najważniejsze- podkreśla dziękując za oddane głosy Magdalena Witkiewicz.

Złoty Kościej” to plebiscyt organizowany corocznie przez Kostnicę – miejsce pierwszego wyboru dla fanów fantastyki, thrillerów, kryminałów, sensacji i horrorów niezależnie od formy przekazu. Celem nagrody „Złotego Kościeja” było wyróżnienie najlepszych książek, okładek, opowiadań i wydawców, których twórczość dotarła do szerokiej publiczności w 2021 roku.

Statuetki „Złotego Kościeja” zostały przyznane w 8 kategoriach: kryminału, thrillera, horroru, fantastyki, opowiadania, krajowego hitu, okładki i wydawcy roku.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze