Budynek po banku jest zabezpieczony i pusty. Ma tu w przyszłości działać Warsztat Terapii Zajęciowej

Włamali się do budynku po banku. Burmistrz Chojnic: więzienie albo sprzątanie miasta

Dwóch mężczyzn włamało się do budynku po banku przy „starym” cmentarzu w Chojnicach i wyrządzili szkody na ok. 170 tys. zł! - Panowie są bezrobotni i jeśli nie trafią za to do więzienia, przypilnuję, że będą pod naszym nadzorem sprzątać miasto w ramach prac społeczno-użytecznych – zapowiada burmistrz Chojnic Arseniusz Finster.
Olek
Knitter
20.02.2023 / 13:16

Dawny budynek banku PKO przy cmentarzu parafialnym w Chojnicach obecnie stoi pusty. Należy on do miasta, które kupiło go wspólnie z powiatem chojnickim i gminą Chojnice z przeznaczeniem na remont i zorganizowanie tu Warsztatu Terapii Zajęciowej. Kilka dni temu dwaj mężczyźni wybili w tym budynku okno i weszli do środka, gdzie dokonali sporych zniszczeń.

- Wyrwali i łamali m.in. drzwi oraz szafki... Rozwinęli węże przeciwpożarowe i chcieli zalać budynek. To im się nie udało, więc chcieli wywołać pożar, podpalając m.in. składowane tam materace. Na szczęście to również im się nie udało. Opróżnili wszystkie gaśnice. Straty zostały wycenione na ok. 170 tys. zł - mówi burmistrz Chojnic Arseniusz Finster.

Arseniusz Finster
burmistrz Chojnic

To, że policja łapie takich wandali, to jest przestroga dla tych, którzy chcieliby ich naśladować albo mają w planie niszczenie obiektów lub infrastruktury. Jeśli za to nie będą trafiać do więzienia przypilnuję, że będą pod naszym nadzorem sprzątać miasto w ramach prac społeczno-użytecznych. Będę liczył każdą minutę ich pracy, a to, co zepsuli będą w tym budynku sami naprawiać.

Sprawcy zostali ujęci przez chojnickich policjantów.

- W wyniku pracy operacyjnej oraz dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu policjanci bardzo szybko ustalili tożsamość sprawców. To dwaj mieszkańcy Chojnic w wieku 19 i 20 lat. Obaj usłyszeli zarzuty. Sprawcy przyznali się do ich popełnienia. Teraz za swoje czyny będą odpowiadać przed sądem. Mężczyznom grozi kara nawet 5 lat więzienia – informuje chojnicka policja.

- Ci dwaj panowie nie pracują i zdemolowali budynek pewnie z nudów. Nie potrafili wytłumaczyć policji dlaczego to zrobili. Definicja wandala to za mało dla tych panów – mówi burmistrz Chojnic Arseniusz Finster, który jednocześnie dziękuje policjantom za skuteczne złapanie sprawców. I dodaje: - To, że policja łapie takich wandali, to jest przestroga dla tych, którzy chcieliby ich naśladować albo mają w planie niszczenie obiektów lub infrastruktury. Jeśli za to nie będą trafiać do więzienia przypilnuję, że będą pod naszym nadzorem sprzątać miasto w ramach prac społeczno-użytecznych. Będę liczył każdą minutę ich pracy, a to, co zepsuli będą w tym budynku sami naprawiać.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze