Wybuch gazu w Gdyni. Winny lokator, który przerobił instalację gazową?

62-letni gdynianin trafił na trzy miesiące do aresztu. Mężczyzna przerobił we własnym mieszkaniu instalację gazową i doprowadził do wybuchu oraz pożaru, czym naraził na utratę nie tylko swojego życia i zdrowia, ale także 15 lokatorów kamienicy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 15 lat.
Olek
Knitter
2.10.2023 / 11:40

Wybuch gazu w Gdyni. Winny lokator

Wybuch instalacji gazowej był przyczyną pożaru, do którego doszło w czwartek w jednej z kamienic przy ul. Warszawskiej w Gdyni. Jak się okazało, ogień pojawił się w wyniku wybuchu instalacji gazowej, do którego doprowadził 62-letni mieszkaniec. Właściciel mieszkania został przewieziony na badania do szpitala, ale obrażenia nie zagrażały jego życiu i zdrowiu. W trakcie akcji ewakuowano dziewięć osób, które na szczęście (za zgodą pracowników nadzoru budowlanego) mogły wrócić do swoich mieszkań.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pożar w Gdyni przy ul. Warszawskiej! Powodem wybuch gazu?

Wybuch instalacji gazowej był przyczyną pożaru, do którego doszło w czwartek w jednej z kamienic przy ul. Warszawskiej w Gdyni

- Na miejscu pożaru przy ul. Warszawskiej pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo–śledcza. Śledczy pracując nad tą sprawą ustalili, że 62-latek świadomie przerobił instalację gazową w swoim mieszkaniu, doprowadzając do wybuchu instalacji gazowej, a w następstwie do pożaru. Tym samym mężczyzna naraził życie i zdrowie około 15 lokatorów mieszkających w kamienicy – informują policjanci z Gdyni.

Jak się okazało, to nie jedyne problemy 62-latka. Policjanci znaleźli bowiem w jego mieszkaniu substancję psychotropową. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy – trafił on na trzy miesiące do aresztu. Mężczyźnie grozi teraz do 15 lat więzienia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze