Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, LPR

(fot. Pixabay | Zdjęcie ilustracyjne)

W Borowym Lesie prasa do słomy wciągnęła rękę 16-latkowi!

Sezon prac polowych jeszcze się nie zakończył i, niestety, nadal zdarzają się bardzo groźne wypadki. W poniedziałek, 5 września wieczorem w Borowym Lesie prasa do słomy wciągnęła rękę 16-letniemu chłopakowi. Ranny został przetransportowany do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.
Olek
Knitter
6.09.2022 / 14:59

W Borowym Lesie w poniedziałek, 5 września około godz. 20.30 podczas prac polowych doszło do awarii sprzętu. 16-latek postanowił samodzielnie naprawić prasę do słomy. Niestety, maszyna wciągnęła jego rękę. Chłopak wymagał natychmiastowej pomocy, do szpitala zabrało go Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

– Zwracamy się z apelem do wszystkich osób wykonujących prace polowe o zachowanie największej ostrożności. Miejmy na uwadze, że mamy do czynienia z ciężkim sprzętem rolniczym, którego obsługa wymaga przestrzegania przepisów BHP. Apelujemy również o powstrzymanie się od spożywania alkoholu, gdyż, jak pokazują policyjne statystyki, w wielu sytuacjach jest on źródłem powstawania niebezpiecznych zdarzeń – apelują policjanci.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tragedia na Kaszubach! Nie żyje kierowca ciągnika rolniczego

Według danych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS), w skali roku w okresie żniw wypadkom ulega średnio 25 proc. wszystkich poszkodowanych w wypadkach przy pracy w gospodarstwach rolnych.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze