potrącenie rowerzysty w Chojnicach

Potrącenie rowerzysty przy ul. Igielskiej w Chojnicach

Wypadek w Chojnicach! Śmigłowiec zabrał rannego rowerzystę

W bardzo ciężkim stanie jest 59-letni rowerzysta, którego w czwartek, 4 maja rano potrąciła w Chojnicach kierująca volkswagenem golfem 22-letnia mieszkanka gminy Konarzyny. Poszkodowany został zabrany z miejsca wypadku przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policjanci ustalają teraz dokładne okoliczności i przyczyny wypadku.
Olek
Knitter
4.05.2023 / 12:30

Wypadek w Chojnicach! Potrącony przez samochód rowerzysta trafił do szpitala

Do bardzo groźnego potrącenia rowerzysty w Chojnicach doszło w czwartek, 4 maja ok. godz. 6.00 przy ul. Igielskiej.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letnia mieszkanka gminy Konarzyny, jadąc ul. Igielską w kierunku Czartołomia, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo przejeżdżającemu przez ciąg pieszo-rowerowy 59-letniemu rowerzyście z gminy Chojnice. Cyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierująca samochodem nie odniosła żadnych obrażeń, była trzeźwa – informuje chojnicka policja.

Dodajmy, że poszkodowanego mężczyznę zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy. Funkcjonariusze ustalają teraz dokładne okoliczności i przyczyny wypadku. Pomóc mają w tym, m.in., zabezpieczone ślady, dokumentacja zdjęciowa oraz szkic sytuacyjny.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nastolatkowie z Trójmiasta autorami fałszywego alarmu o wypadku śmigłowca

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do przepisów.

– Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści, to grupa użytkowników dróg szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w konfrontacji z samochodami. Policjanci apelują o spokojną i rozważną jazdę. Unikajmy pośpiechu i brawury. Pamiętajmy, że na drogach jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego – podkreślają policjanci z Chojnic.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze