Żużlowcy zaliczyli pierwszy wspólny trening na torze

Kilka minut przed godziną 14, w środę (22 marca) zaryczały pierwsze motocykle. Chwilę później zawodnicy Wybrzeża Gdańsk wyjechali na tor – pierwsze w tym roku jazdy gdańskich żużlowców oglądała blisko setka kibiców.
Adam
Mauks
22.03.2023 / 15:36

Żużlowcy Wybrzeża Gdańsk rozpoczęli treningi

Zanim na trybunach stadionu im. Zbigniewa Podleckiego usiądzie na pierwszym meczu sezonu kilka tysięcy kibiców, żużlowcy muszą sobie przypomnieć, jak się po zimowej przerwie zachować na motocyklu, jak go dopasować do nawierzchni i wyczuć tor. Niektórzy z nich mają już za sobą pierwsze jazdy, choćby na zagranicznych torach, ale ten gdański „zaprosił” ich do siebie po raz pierwszy w tym roku.


Przedłużająca się zima nie pozwoliła na zaliczenie pierwszych treningów w minionym tygodniu. Teraz to się udało, ale czasu do rozpoczęcia rozgrywek zostało już bardzo niewiele, dlatego do samego startu ligi zajęcia na torze i w warsztacie będą intensywne.

W treningu uczestniczyli wszyscy żużlowcy Wybrzeża zgłoszeni do sezonu 2023, czyli: Nicolai Klindt, Michael Jepsen Jensen, Mads Hansen, Keynan Rew, Daniel Kaczmarek, Miłosz Wysocki, Mateusz Łopuski i Jakub Kowalski. Gościnnie startowali też Kacper Gomólski i Krystian Pieszczek. 

Na gdańskim torze 8 kwietnia szykuje się mocny żużlowy akcent: I-ligowy Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie spadkowicza z ekstraligi, czyli Arged Ostrów Wielkopolski.


Kiedy można zobaczyć gdańskich żużlowców?

  • Na torze w Gdańsku w czwartek, 23 marca i w piątek, 24 marca zaplanowano kolejne treningi Wybrzeża. Każdy może przyjść je zobaczyć. Początek o godz. 13.
  • Na 2 kwietnia zaplanowano pierwsze zawody w jeździe parami. Będzie to V Memoriał Henryka Żyty, który zacznie się w Gdańsku o godz. 14.
  • Ligowa inauguracja sezonu 2023 nad Motławą w sobotę, 8 kwietnia o godz. 16.30.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze