(fot. Canva | Zdjęcie ilustracyjne) 

Zrzut ścieków do Zatoki Puckiej. Awaria w oczyszczalni!

Złe wiadomości dla miłośników kąpieli. Doszło do awarii rurociągu w oczyszczalni w Swarzewie, co w konsekwencji doprowadziło do konieczności zrzutu ścieków do Zatoki Puckiej. Ze względu na zagrożenie bakteriologiczne na kąpielisku w Pucku obowiązuje zakaz kąpieli.
Krystyna
Paszkowska
17.07.2022 / 18:25
Aktualizacja
godz. 21:00

Burmistrz Pucka poinformowała naszą redakcję, że awaria została usunięta.

- Nieszczelności w rurociągu tłocznym z pompowni do oczyszczalni zostały już usunięte - mówi Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka. - Na wszelki wypadek, jutro przeprowadzone zostaną badania wody.

O problemach z siecią tłoczną do oczyszczalni mieszkańców poinformowała Spółka Wodno - Ściekowa "Swarzewo":

„2022.07.17 - Informujemy, że w dniu dzisiejszym doszło do rozszczelnienia rurociągu tłocznego z pompowni Puck do Oczyszczalni w Swarzewie. Trwają prace związane z naprawą uszkodzenia. Zachodzi konieczność zrzutu ścieków do Zatoki Puckiej. Na kąpielisku w Pucku wywieszono czerwoną flagę oznaczającą zakaz kąpieli.” - czytamy w komunikacie zamieszczonym na profilu miasta Puck.

To nie pierwsza tego typu sytuacja w powiecie puckim. W ubiegłym roku media informowały o zrzucie ścieków do wód Zatoki Puckiej dwukrotnie w ciągu lata: w czerwcu i we wrześniu. Podobne zdarzenie odnotowano także w 2019 roku.

Próbowaliśmy się skontaktować z burmistrz Pucka Hanną Pruchniewską. Niestety, bezowocnie. Do tematu wrócimy.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze