12. edycja Festiwalu Literacki Sopot przeszła do historii

W Sopocie zakończyło się właśnie kolejne święto literatury, tym razem poświęcone głównie kulturze naszych zachodnich sąsiadów.
Olek
Knitter
20.08.2023 / 18:31

Spotkania z pisarzami, debaty, warsztaty, słuchowiska – przez ostatnie dni miłośnicy literatury nie tylko z Sopotu mieli swoje święto. Od czwartku, 17 sierpnia trwał tu bowiem Festiwal Literacki Sopot. W tym roku poświęcony był on głównie kulturze Niemiec, gdyż właśnie literatura tego kraju była tą wiodąca podczas całego wydarzenia. Ale sopocki festiwal to także sporo imprez towarzyszących, m.in. cieszące się ogromną popularnością Targi Książki czy atrakcyjne spotkania dla dzieci.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Reżyser zarejestrował dźwięki skrzypiących schodów, podłogi, ale i śpiew ptaków z wieży

Przedostatniego dnia wydarzenia, w sobotę, 19 sierpnia odbyła się m.in. festiwalowa premiera słuchowiska „Głosy szumiącego potoku” o sopockiej willi Jünckego z 1895 roku w reżyserii Piotra Skotnickiego oraz spotkanie z reżyserem. Natomiast ostatniego dnia Festiwalu odbyła się m.in. debata „Sąsiad czy wróg? Polacy i Niemcy we wzajemnym zwierciadle”, w której udział wzięli Robert Traba, Kornelia Ćwiklak i Susann Worschech, a którą prowadziła Anna Dudzińska z Państwowej Galerii Sztuki.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze