Po wielu latach uda się dokończyć budowę tzw. ringu w Słupsku, czyli drogi biegnącej wokół miasta. Ma to zmniejszyć ruch tranzytowy w mieście i poprawić bezpieczeństwo. Właśnie ogłoszono, że rząd przekaże na to zadanie 200 mln zł (fot. Facebook Urząd w Słupsku)

200 mln zł na dokończenie ringu
w Słupsku. A to nie koniec dobrych wiadomości dla regionu

Po wielu latach uda się dokończyć budowę tzw. ringu w Słupsku, czyli drogi biegnącej wokół centrum tego miasta. Ma to zmniejszyć ruch tranzytowy i poprawić bezpieczeństwo. Właśnie ogłoszono, że rząd przekaże na to zadanie 200 mln zł. Jednocześnie ruszy budowa obwodnicy Kobylnicy. I to nie koniec dobrych wiadomości dla słupskich samorządów.
Olek
Knitter
4.08.2022 / 11:18

W słupskim urzędzie ogłoszono plan kontynuacji budowy tzw. ringu w mieście. Część prac związanych z tym projektem powstało wiele lat temu, ale w ostatnim czasie nie udało się kontynuować tego zadania. - Teraz rząd zatwierdził 200 milionów złotych na dokończenie budowy ringu miejskiego w Słupsku – przekazał na konferencji w Słupsku poseł Piotr Müller, który "załatwił" tę inwestycję dla Słupska.
- Budowa kolejnego etapu ringu miejskiego w Słupsku popierana jest przez samorządy oraz znajduje uzasadnienie w uwagach zgłoszonych przez stronę społeczną. Inwestycja ta z pewnością zminimalizuje korki, zmniejszy natężenie ruchu w godzinach szczytu i zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom regionu. Jako słupszczanin zabiegałem o sfinansowanie przez rząd dokończenia etapu ringu miejskiego w Słupsku oraz obwodnicy Kobylnicy. Cieszę się, że stało się to faktem – mówił na konferencji poseł Piotr Müller.

PRZECZYTAJ TAKŻE Słupsk będzie większy. Dla miasta to impuls, dla gminy strata terenów i dochodów

Drogowy ring w Słupsku będzie połączony z dojazdem do Kobylnicy, która będzie miała obwodnicę. To zadanie realizowane będzie z programu budowy 100 obwodnic i w całości (ok. 40 mln zł) będzie finansowane z budżetu państwa.
- To duże wyzwanie, bo w najbliższych latach Kobylnica będzie jednym dużym placem budowy, ale poradzimy sobie z tym problemem. Jestem przekonany, że w 2025 roku, bo takie są plany, będziemy mogli już przejechać bezpiecznie i bez korków przez naszą miejscowość – mówi wójt gminy Kobylnica Leszek Kuliński.

PRZEZCYTAJ TAKŻE Ruszyła budowa węzła komunikacyjnego w Słupsku

Natomiast w przypadku budowy ringu z budżetu państwa będzie pochodzić aż 80 proc. kosztów, a 20 proc. pokryje samorząd Słupska. Całe zadanie ma być realizowane etapami do 2026 roku. Pierwszy etap planowany jest na lata 2022-2023 i w jego ramach połączone zostaną ulice Poznańska i Bohaterów Westerplatte. Następnie ma być wykonana obwodnica Kobylnicy oraz droga od ulicy Kaszubskiej do ronda na ulicy Portowej. W kolejnych latach połączone zostaną ulice Kaszubska i Gdańska, a na koniec zaplanowany jest odcinek drogi od ulicy Gdańskiej do ulicy Bohaterów Westerplatte.

To nie koniec dobrych wieści dla słupskich samorządów, gdyż oprócz tego otrzymają one dodatkowe środki na rozwój. Do gminy Słupsk trafi 20 mln zł, do miasta i powiatu po 10 mln zł.
 

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze