najlepsi uczniowie z powiatu chojnickiego

Najlepsi absolwenci z powiatu chojnickiego otrzymali nagrody starosty chojnickiego Marka Szczepańskiego (fot. Olek Knitter | Zawsze Pomorze)

Najlepsi z najlepszych. Absolwenci z nagrodami

Najlepsi absolwenci z powiatu chojnickiego otrzymali nagrody starosty chojnickiego Marka Szczepańskiego. – Bez wątpienia, jesteście, i wierzę, że będziecie w przyszłości, promocją powiatu – powiedział podczas spotkania starosta.
Olek
Knitter
22.06.2022 / 11:21

Ten rok szkolny w powiecie chojnickim podsumowano nie, jak co roku, w chojnickim starostwie, a w nowym Centrum Nauk Technicznych, które nie tak dawno oddano do użytku w Technikum przy ul. Kościerskiej.

Nagrody starosty odebrało 14 absolwentów szkół ponadpodstawowych oraz dwoje szkół podstawowych.

– Bez wątpienia jesteście, i wierzę, że będziecie w przyszłości, promocją powiatu chojnickiego. Wkrótce zasilicie uczelnie wyższe i pewnie większość z was już nie wróci do Chojnic, choć na to też liczymy. Jak ciężko musieliście pracować na te wyniki, wiecie tylko wy sami, ale sukces zawsze jest pochodną wielu osób, w tym przypadku również kadry pedagogicznej, która potrafiła zachęcić was do kształcenia i nauki. To też sukces i ciężka praca waszych rodziców, którzy was wspierali i poświęcali wam czas – powiedział starosta Marek Szczepański.

Marek Szczepański
starosta chojnicki

Bądźcie ambasadorami powiatu chojnickiego. Jesteśmy z was bardzo dumni.

– Cieszę się z tej nagrody. Jestem bardzo wzruszona i wdzięczna. Mój plan to studia matematyczne. Chciałabym w przyszłości zostać nauczycielką – przyznała po otrzymaniu nagrody Agata Butowska z Kaszubskiego LO w Brusach, która ukończyła szkołę ze średnią 5,68.

Najwyższą średnią ocen wśród absolwentów szkół ponadpodstawowych w powiecie chojnickim – 5,91! – może poszczycić się Kacper Fierek z Branżowej Szkoły I stopnia w Malachinie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Bardzo droga nauka w gminie Chojnice. Subwencja z państwa to już tylko połowa kosztów oświaty

– Średnia ocen jest ważnym wymiernikiem poziomu nauczania, który ocenia ucznia, szkołę i nauczycieli. Jednak oceny to jedno, a wiedza i inteligencja to drugie, co czasami trudno wyrazić stopniami. Jeśli do tego dodamy jeszcze szczęście, to można osiągać marzenia – mówił Józef Kołak, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Chojnicach.

Najlepsi uczniowie, oprócz dyplomów, otrzymali też pamiątkowe pióra oraz po 1000 zł.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze