Angielska gazeta obśmiewa gdańską figurę "Lewego" z wosku! Oberwał też Rooney

Angielska gazeta "Daily Star" obśmiewa figury woskowe Roberta Lewandowskiego i Wayne’a Rooney’a, które stoją w Baszcie Tajemnic w Gdańsku.
Adam
Mauks
17.05.2023 / 15:47

Lewandowski i Ronney z wosku. Angielska gazeta wyśmiewa figury

O sprawie napisał serwis „Sport.pl”, który cytuje dziennikarza angielskiej gazety. „Rzeźba Wayne’a Rooney’a prawdpodobnie przedstawia go przed przeszczepem włosów” - ironizuje „Daily Star”.

W Gdańsku otwarto niedawno Muzeum Figur Woskowych, więc nie brakuje w nim wielu znanych postaci. Są także i te ze świata sportu. Kibicom piłki nożnej nie trzeba przedstawiać Anglika Wayne’a Rooney’a. Choć zakończył już piłkarską karierę nadal jest w centrum uwagi kibiców i dziennikarzy sportowych ze względu na swoją prace trenerską w Stanach Zjednoczonych. Angielski tabloid napisał, że figura Rooney’a „przeraża” zwiedzających lub wzbudza u nich „salwy śmiechu”.

Zdaniem angielskiej gazety twórcy gdańskiego muzeum nie oszczędzili też najlepszego polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego. Ich zdaniem zupełnie nie przypomina napastnika Barcelony.

Muzeum Figur Woskowych mieści w XVI-wiecznej gdańskiej Stągwi Mlecznej, znanej od niedawna także jako „Baszta Tajemnic”. Na dwóch jej piętrach mieści się wystawa figur woskowych. wśród nich znane postaci z historii Gdańska i Polski. „Spotkamy tam m. in. Prezydenta Lecha Wałęsę, Jana Pawła II, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Heveliusza i wiele innych postaci ze świata polityki, monarchii, kina, muzyki, sztuki i nauki. Cała wystawa opatrzona jest historią Gdańska. Kolejną atrakcją jest bardzo ciekawe szkolenie pokazujące, jak krok po kroku, tworzy się figury woskowe” - rekomendują organizatorzy projektu.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze