(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Arka zagra w Gdyni z Chrobrym o barażowy finał

Jeśli żółto-niebiescy pokonają dziś w Gdyni Chrobrego Głogów, to w niedzielę, także u siebie, zagrają w finale barażów o miejsce w PKO Ekstraklasie.
Adam
Mauks
26.05.2022 / 12:35

Arkowcy mają argumenty, by czuć się pewnie przed spotkaniem z Chrobrym. Po pierwsze są drużyną wyżej sklasyfikowaną, więc grają na swoim terenie. To tylko jeden mecz, więc zapewne żadnych kalkulacji po obu stronach nie będzie. Po drugie Arka w rundzie wiosennej grała dobrze i była jednym z najlepiej punktujących zespołów w I lidze. Po trzecie Arka może liczyć na wsparcie kibiców, którzy swoim skutecznym dopingiem, połączonym z rekordową frekwencją, pomogli wygrać drużynie choćby w ostatnim meczu z Sandecją Nowy Sącz.

Argumentem przemawiającym za Chrobrym jest fakt, że drużyna z Głogowa w minionym sezonie dwa razy pokonała Arkę. Co na to trener gdynian Ryszard Tarasiewicz? - Już przed meczem z Sandecją mówiłem, że jeśli chcemy awansować, to musimy najpierw pokonać Sandecję. Swoje zrobiliśmy, a teraz musimy wygrać z Chrobrym. Prowadziłem drużynę w jednym przegranym 0:1 meczu z tą drużyna, ale to my byliśmy lepsi. Tak w piłce bywa. Ten mecz będzie trochę w innym kontekście i okolicznościach – mówił na konferencji prasowej Ryszard Tarasiewicz.

Jego zdaniem ma znaczenie to, że Arka dobrze grała w całej rundzie, bo dodaje pewności siebie zawodnikom. - Oni teraz wiedzą na co ich stać – dodaje szkoleniowiec.

Arka nie ma też do dyspozycji wszystkich graczy, którzy wystąpili w ostatnim meczu w Gdyni. - Mamy dwie absencje, zabraknie Djibrila Diaw’a i Karola Czubaka – poinformował trener. To pewnie wymusi na nas nie tylko zmiany personalne, ale także w ustawieniu i taktyce. Na pewno zagramy inaczej z Chrobrym, niż z Sandecją, ale zagramy tak, by wygrać.

Początek meczu na stadionie przy ul. Olimpijskiej w czwartek, 26.05, o godz. 20.45. W drugiej parze barażowej Korona Kielce zmierzy się z Odrą Opole. Jeśli Arka wygra z Chrobrym, to zagra ze zwycięzcą tego meczu.

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze