Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Tczew: Oszustwo „na policjanta”. Chciał wyłudzić 30 tys. zł

Dzięki ostrożności poszkodowanego policjantom z Tczewa w czwartek, 31 sierpnia udało się zatrzymać mężczyznę podającego się za oficera policji. 41-latek próbował oszukać 80-latka, który miał wypłacić 30 tysięcy złotych i oddać je w ręce oszusta.
pieniądze

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Oszustwo „na policjanta” w Tczewie. 80-latek nie dał się nabrać

Do 80-letniego mieszkańca Tczewa w środę, 30 czerwca zadzwonił mężczyzna, który podał się za oficera policji. 41-latek poinformował, że ma zatrzymać pracownika banku, który przekazuje oszustom zgromadzone na kontach oszczędności. Powiedział seniorowi, by ten udał się do banku i zlikwidował lokatę, na której zgromadził 30 tys. zł. Oszust nastraszył seniora, że jego konto jest zablokowane przez prokuraturę, a telefon znajduje się na podsłuchu. Zabronił 80-latkowi dzwonienia i przekazywania informacji o całej sytuacji.

Mieszkaniec Tczewa w porę jednak zorientował się, że dzwoniący do niego mężczyzna próbuje go oszukać, i poinformował o całym zajściu policjantów z tczewskiej komendy. Mężczyzna, zgodnie z instrukcjami przestępcy, udał się do banku i wypłacił pieniądze. Następnie do seniora podszedł kurier, któremu 80-latek miał przekazać wypłacona kwotę. W tym momencie interweniowali policjanci, którzy zatrzymali 41-latka.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zadzwonił i podał się za policjanta. W porę zareagowała pracownica poczty

Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu i został aresztowany na 3 miesiące.

Komenda Powiatowa Policji w Tczewie prosi o zachowanie ostrożności i przypomina, że policjanci nigdy nie proszą o pieniądze.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama