Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Znęcał się nad żoną i dziećmi, wylądował w areszcie

Psychicznie i fizycznie znęcał się nad swymi najbliższymi 50-letni mieszkaniec gminy Lichnowy. Mężczyzna poniżał, upokarzał i wyzywał bliskich, posuwał się też do przemocy fizycznej. Został zatrzymany, decyzją sądu osadzony w areszcie na najbliższe trzy miesiące. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Znęcał się nad żoną i dziećmi, wylądował w areszcie
Sprawca przemocy domowej trafił na trzy miesiące do aresztu, o jego dalszych losach zadecyduje sąd

Autor: KPP Malbork

Lichnowy: Bił i upokarzał żonę i dzieci

Mieszkanka gminy Lichnowy pojawiła się kilka dni temu na policji, by złożyć zawiadomienie o przemocy, której dopuszczał się jej mąż. Już od dłuższego czasu 50-latem miał wszczynać awantury domowe. Wulgarnie wyzywał żonę i dzieci, ośmieszał, upokarzał i poniżał. Szarpał i bił domowników. Policjanci zatrzymali sprawcę i przedstawili mu zarzuty znęcania się nad bliskimi. Prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się do żony i dzieci.

ZOBACZ TEŻ: Lębork: Rodzice znęcali się nad 1,5-roczną dziewczynką. Zostali aresztowani

Niestety 50-latek ani myślał stosować się do wydanych nakazów i zakazów. Wdarł się do mieszkania i rozpoczął kolejną awanturę. Ponownie został zatrzymany przez policjantów, lecz tym razem prokurator złożył już wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie. Po analizie materiałów przedstawionych przez śledczych sąd podjął decyzję o tymczasowym areszcie sprawcy przemocy na trzy miesiące.

To nie koniec postępowania. Sąd podejmie decyzję w sprawie odpowiedzialności mężczyzny za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad bliskimi. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama