Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Invest Komfort zaprasza na dni otwarte Brabank Apartamenty

Zakończony kolejny etap realizacji jednej z najbardziej znaczących deweloperskich inwestycji w Gdańsku. Dni otwarte Brabank Apartamenty 16-17 września.
Invest Komfort zaprasza na dni otwarte Brabank Apartamenty

Autor: Tom Kurek | Invest Komfort

Kilkanaście lat temu w tym miejscu - przed Mostem Wapienniczym - graniczyła i kończyła się zabudowa Starego i Głównego Miasta w Gdańsku. Za nim rozciągały się tereny przemysłowe. Wyprowadzka firmy Elmor i sprzedaż jej terenów deweloperowi otworzyły miastu nowy kierunek rozwoju. Obecnie Invest Komfort zakończył realizację kolejnego etapu Brabanku – inwestycji, która w rewolucyjny sposób odmieniła pejzaż nabrzeża Motławy, tworząc nowoczesny waterfront nad rzeką. W weekend 16 i 17 września planowane są Dni Otwarte. Na wydarzenie obowiązują zapisy.

To trzeci etap realizacji inwestycji, która od samego początku odwołuje się do historii miejsca. Stąd jej nazwa (wybrana w drodze konkursu). Wybrano Brabank, nawiązując nie tylko do przeszłości materialnej miejsca, ale i do nazewnictwa historycznego.

Od żaglowców do autobusów

Pochodzi od słowa "bragebank" - dosł. „ława, ławica do bragowania”, oznaczającego urządzenie do łatania kadłubów. Według badań historyków to tutaj, na Brabancji „Johann Wilhelm Klawitter, syn gdańskiego mistrza cechu cieśli okrętowych, po odbyciu nauki w Anglii, założył (w 1827 r. - przyp. red.) przy ujściu kanału Raduni do Motławy, stocznię opartą na wzorach angielskich.” Jeszcze na przełomie XVIII i XIX wieku nie tylko remontowano, ale również budowano tam nowe statki – żaglowce, ale również pierwszy statek z maszyną parową (w 1841 r.). Jego syn Johann najpierw rozbudował stocznię, a potem przeniósł ją (częściowo, a po pożarze w 1905 r. - całkowicie) na Sienną Groblę. Na Brabanku pozostały jednak zakłady pomocnicze, które z czasem, w miarę stopniowego ograniczania zakresu działania stoczni zaczęły ustępować zabudowie mieszkaniowej. Początkowo mieszkali tu ludzie związani z dzialalnością firmy Klawitterów, potem populację dzielnicy Stara Stocznia zasilali reprezentanci innych profesji. Badania archeologiczne, przeprowadzone w trakcie przygotowania terenu do inwestycji, dostarczyły mnóstwa dowodów na potwierdzenie opisów ze źródeł historycznych, dotyczących tego miejsca.

Zabudowa Brabanku przetrwała częściowo do 1945 r. Ocalały budynki fabryczne, do których w 1950 roku przeniósł się (z Wrzeszcza) Elmor. Domy mieszkalne spalono, pozostały po nich puste tereny, na których zlokalizowana była m.in. pętla autobusowa.

Architektoniczne nawiązania do historii

Pierwsze dwa etapy inwestycji Brabank Apartamenty zostały przyjęte z dużym entuzjazmem, projekt perfekcyjnie połączył atmosferę zlokalizowanego nad rzeką Starego Miasta z klimatem zielonej, nadmorskiej metropolii. Geometryczne, a zarazem eleganckie budynki z powodzeniem wpasowały się w postindustrialny charakter nabrzeża Motławy i zapoczątkowały nowy etap rozwoju miasta nad wodą. Projektanci w detalach zastosowali szereg cytatów, nawiązujących do architektury okrętowej i kontekstu miejsca, jak np. latarnie przypominające sylwetką stoczniowe dźwigi, rzeźby plenerowe.

Invest Komfort realizując kolejne etapy inwestycji, konsekwentnie splatał unikalny charakter lokalizacji z najwyższą jakością, z której jest znany w całym kraju. Brabank zachwyca nie tylko pocztówkowymi widokami z okien i tarasów, nie tylko na zabudowę Głównego Miasta, tworzący się nowy odcinek waterfrontu nad Motławą, czy w końcu na monumentalne Muzeum II Wojny Światpwej, ale też dostojnymi, a równocześnie przytulnymi wnętrzami. W częściach wspólnych dominuje mosiądz, naturalne drewno i włoski marmur. Aranżacje przeprowadzono z dbałością o najmniejszy detal.

O wysokiej klasie inwestycji świadczy również liczba udogodnień. Poza klimatyczną salą klubową, inwestor przygotował dla mieszkańców strefę fitness z saunami, a także oddzielne sale do masażu i jogi. Dla zapracowanych stworzono przestrzeń coworkingową. Kolejnym ciekawym udogodnieniem jest prywatna biblioteczka.

W budynkach mieszkalnych Brabanku w parterach znajdują się lokale handlowe i usługowe. To sprawiło, że powstała ciekawa i przestrzeń miejska, „miejscówka” chętnie odwiedzana przez gdańszczan i turystów.

Międzynarodowe uznanie dla inwestora i projektantów

Rozmach, z jakim Invest Komfort zrealizował Brabank, zdobył uznanie w Polsce i za granicą. Gdańskie apartamenty zdobyły nagrodę „Best Residential Development Poland” w konkursie „International Property Awards” oraz dwukrotnie ogólnopolski tytuł Budowa Roku. Zostały też Najciekawszą Inwestycją Mieszkaniową 2016 w plebiscycie Trojmiasto.pl oraz laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla najlepszej gdańskiej realizacji architektonicznej 2016-2017.

W ramach najnowszego etapu Brabanku powstały 3 budynki, w których znalazło się łącznie 110 mieszkań oraz 20 lokali usługowych. Dostępne są apartamenty w metrażach od 44 do 113 m kw. W sprzedaży są także poszczególne lokale z poprzedniego etapu.

Zaproszenie na dni otwarte inwestycji

Dni otwarte odbędą się 16 i 17 września, w godzinach od 10:00 do 15:00. Na gości, poza premierowym zwiedzaniem nowych budynków, czekają poczęstunek i animacje dla dzieci oraz muzyka na żywo. Na dni otwarte obowiązują zapisy poprzez formularz na stronie Brabank.pl.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama