Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowy węzeł przesiadkowy w Słupsku oficjalnie otwarty

Na terenie dworca autobusowego przy ul. Towarowej w Słupsku uroczyście otwarto węzeł przesiadkowy. Było nie tylko oficjalne przecinanie wstęgi, bo z tej okazji również dla mieszkańców przygotowano szereg atrakcji.
Nowy węzeł przesiadkowy w Słupsku oficjalnie otwarty
Nowy węzeł transportowy w Słupsku

Autor: fot. PKS Słupsk

Słupski węzeł transportowy o znaczeniu krajowym powstał w sąsiedztwie dworca kolejowego. W ramach projektu wybudowano nowy dworzec autobusowy - połączony tunelem z dworcem kolejowym - oraz parkingi. Zamontowano także dziesięć wiat przystankowych i kupiono pięć autobusów.

W sobotę, 23 września, w samo południe, oficjalnie i symbolicznie przecięto wstęgę oraz zaproszono wszystkich do zwiedzania nowego węzła. Dla mieszkańców przygotowano także dodatkowe atrakcje, m.in. wystawę autobusów, interaktywne miasteczko ruchu drogowego, dmuchańce i inne formy zabaw dla dzieci i dorosłych. Chętni mogli na to wydarzenie dojechać specjalną bezpłatną linią autobusową, a największą niespodzianką były wożące pasażerów autobusy piętrowe MAN, autobusy elektryczne oraz zabytkowy autobus SAN H100A.

Uwaga pasażerowie. Od poniedziałku, 25 września autobusy PKS linii „204” w kierunku Kluk, „208” w kierunku Bruskowa Wlk., Gałęzinowa i Ustki oraz „219” w kierunku Ustki przez Możdżanowo będą odjeżdżały właśnie z nowego węzła – ze stanowisk nr 1 i 2 i wsiadanie do tych autobusów na dotychczasowym dworcu autobusowym przy ul. Kołłątaja nie będzie już możliwe.

- Dodatkowo, z powodu powyższych zmian autobusy linii 204 w kierunku Kluk będą zatrzymywały się dodatkowo przy placu Dąbrowskiego, a kurs linii 208, oznakowany wcześniej jako 209, o godzinie 7.40 z Ustki do Słupska z ulicy 3 Maja będzie wjeżdżał bezpośrednio na Węzeł Transportowy, bez zatrzymywanie się w pobliżu Dworca Autobusowego PKS – informuje słupski PKS.

Od poniedziałku z nowego węzła zaczną kursować także autobusy Nord Express na liniach: 101, 102, 104, 105, 106, 107 i 109.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama