Fortuna I Liga. Wisła Płock - Arka Gdynia. Zwycięstwo żółto-niebieskich 3:0 w Płocku nad Wisłą

Postawa i wynik meczu w Płocku w sobotę, 7 października wprawiły w osłupienie nie tylko kibiców obu drużyn. Arka Gdynia mogła wygrać wyżej, bo Michał Marcjanik nie wykorzystał rzutu karnego.
Arka Gdynia
Arka przywiozła z Płocka cenne trzy punkty i nadzieje na lepsza grę w kolejnych meczach

Autor: Wojciech Szymański | Arka Gdynia

Zwycięstwo Arki Gdynia 3:0 w Płocku nad Wisłą

Arka Gdynia nie jechała do Płocka w roli faworyta. Przeciwnie, to drużyna z Mazowsza jest wskazywana jako jeden z głównych kandydatów do ekstraligowego awansu. Co więcej, Wisła Płock w tym sezonie nie przegrała u siebie żadnego meczu. Gdyńska drużyna nic sobie z tego nie robiła i przeważała od początku spotkania. Arkowcy dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie byli w stanie stworzyć takich sytuacji, które należało zamienić na gola. Gospodarze w końcówce pierwszej części meczu starali się odpowiedzieć na przewagę Arki, ale także nieskutecznie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Quo vadis, Arko? Prezydent Gdyni wstrzymuje finansowanie klubu

Dużo bardziej konkretni byli żółto-niebiescy w drugiej odsłonie sobotniego (7 października) meczu w Płocku. Najpierw Kacper Skóra zademonstrował swoje niemałe umiejętności techniczne, strzelając pierwszego gola dla Arki. Potem tylko żółto-niebiescy czuli się pewniej na boisku, grali ofensywnie i stwarzali coraz ciekawsze sytuacje.

Po faulu na Sebastianie Milewskim sędzia podyktował karnego dla Arki, lecz Michał Marcjanik nie wykorzystał okazji, by podwyższyć na 2:0. Czego nie udało się zrobić za sprawą „jedenastki”, powiodło się chwilę później, kiedy to Janusz Gol zdobył efektownym strzałem drugą bramkę dla żółto-niebieskich. Trzeci gol dla gdynian, którego autorem został Olaf Kobacki, był dopełnieniem ich przewagi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Modou Camara nowym piłkarzem gdyńskiej Arki

Postawa i wynik Arki z całą pewnością cieszą nie tylko zawodników, trenera Wojciecha Łobodzińskiego, ale przede wszystkim kibiców. Arka wygrała w Płocku w pełni zasłużenie, potwierdzając, że praca sztabu szkoleniowego i piłkarzy zaczyna przynosić efekty.

Wisła Płock - Arka Gdynia 0:3 (0:0)

Bramki: Kacper Skóra (48. minuta), Janusz Gol (77. minuta), Olaf Kobacki (82. minuta).