Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Budynek Ekonomika w Słupsku do remontu. Co będzie w środku?

Budynek po dawnym Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Partyzantów zostanie zmodernizowany i rozbudowany. Po zakończeniu prac znajdą się w nim Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Dzienny Dom Pomocy Społecznej czy też Centrum Integracji Społecznej.
Budynek Ekonomika w Słupsku do remontu. Co będzie w środku?

Autor: UM w Słupsku

Remont dawnego budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupsku

35 mln zł będzie kosztowała modernizacja i adaptacja zabytkowych budynków po Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Partyzantów w Słupsku. Obiekt zostanie również rozbudowany, a na nowo zagospodarowany zostanie również teren pomiędzy ul. Partyzantów a ul. Słowiańską. Miasto Słupsk pozyskało na ten cel 30 mln zł z Polskiego Ładu. Wkład własny wyniesie w tym przypadku 15 proc, a więc 5 mln zł.

Po remoncie w zmodernizowanym kompleksie budynków po „ekonomiku” znajdą się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (aktualnie znajduje się przy ul. Słonecznej), Dzienny Dom Pomocy Społecznej (aktualnie znajduje się przy ul. Jaracza) oraz Centrum Integracji Społecznej (również mieszczące się przy ul. Jaracza).

- Relokacja wspomnianych instytucji zwiększy dostępność mieszkańców do placówek oferujących dla nich wsparcie. Placówka zostanie dostosowana do potrzeb osób z dysfunkcją narządu ruchu, osób starszych oraz ze specjalnymi potrzebami, co znacznie ułatwi ich poruszanie się po obiekcie i obsługę. Poprawią się także warunki pracy osób zatrudnionych we wspomnianych placówkach – informują w słupskim ratuszu.

Ciekawostką jest również fakt, iż w budynku przy ul. Partyzantów 24, który powstał 150 lat temu (dokładnie w 1870 roku) swoją siedzibę miała działająca wówczas w tym czasie w Słupsku loża masońska, a później mieszkał w nim George Grosz - znany niemiecko-amerykański malarz, grafik i karykaturzysta. Natomiast budynek przy ul. Partyzantów 26 powstał ok. 20 lat na zlecenie właściciela cegielni z ulicy Bałtyckiej Carla Westphala. Na cele edukacyjne oba budynki zostały przeznaczone po wojnie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama