Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Na Kociewiu przejęto tysiące podróbek kosmetyków i perfum. Handel kwitł w internecie

Magazyn z tysiącami podróbek perfum i kosmetyków rozbili w powiecie starogardzkim pomorscy policjanci. Zatrzymali też 4 osoby, spośród których 3 są podejrzane o handel produktami imitującymi znane marki na ogromną skalę. Przychód ze sprzedaży przez internet miał sięgać około 8 milionów złotych.
Magazyn z tysiącami podróbek perfum i kosmetyków rozbili w powiecie starogardzkim pomorscy policjanci.
Magazyn z tysiącami podróbek perfum i kosmetyków rozbili w powiecie starogardzkim pomorscy policjanci

Autor: KWP Gdańsk

Starogard Gdański: Zlikwidowano magazyn z podróbkami komsetyków

- Praca funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z siedzibą w Sopocie pozwoliła na zatrzymanie 4 osób i postawienie zarzutów 3 z nich. Ponadto policjanci, na terenie powiatu starogardzkiego, ujawnili magazyn, w którym przechowywane były kosmetyki i perfumy oznaczone podrobionymi znakami towarowymi – relacjonuje zdarzenia z wtorku, 3 października 2023 r. mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk z zespołu prasowego KWP w Gdańsku.

Według informacji przekazanej przez mundurowych, w zlikwidowanym magazynie zabezpieczonych zostało kilka tysięcy sztuk produktów, a przestępcy ze swojej działalności osiągnęli łączny przychód około 8 mln zł. Z ustaleń, wciąż prowadzonego śledztwa, wynika, że w przestępczym procederze wykorzystywanych było kilka rachunków bankowych, które zostały zablokowane. Na poczet konsekwencji postępowania policjanci zabezpieczyli mienie w postaci 21 tysięcy złotych oraz samochód marki Jaguar, wart około 80 tys. zł.

- Podejrzani mężczyźni działali wbrew przepisom ustawy Prawo własności przemysłowej. 4 października, dzień po ich zatrzymaniu, trzem z nich, 33, 36 i 41- latkowi ogłoszone zostały zarzuty – mówi mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk, która wskazuje, że dotyczą one kwalifikacji prawnej wprowadzenia do obrotu towarów oznaczonych „podrobionym znakiem towarowym” za co grozi kara do 2 lat więzienia lub – w sytuacji, gdy dowiedzione zostanie, że chodziło np. o mienie znacznej wartości – do 5 lat pozbawienia wolności.

36-latek odpowie najpewniej również za posiadanie narkotyków, bowiem policjanci podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania znaleźli blisko 0,5 kilograma suszu roślinnego, który został przekazany do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, celem wydania opinii chemicznej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama