Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rowerzysta potrącony na ścieżce rowerowej w Malborku

Obrażenia ciała odniósł rowerzysta, potrącony na jednej z ulic Malborka przez samochód osobowy. Cyklista znajdował się na ścieżce rowerowej. Do wypadku doszło wczesnym rankiem, rowerzysta miał na sobie ciemne ubranie. Kierowca mógł go nie dostrzec - policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o maksymalną ostrożność.
Rowerzysta potrącony na ścieżce rowerowej w Malborku
Do potrącenia rowerzysty doszło wczesnym rankiem, przy ograniczonej widoczności

Autor: KPP Malbork

Malbork: Rowerzysta potrącony na ścieżce

Wszystko działo się wczesnym rankiem na ul. Michałowskiego w Malborku. Drogą dla rowerów jechał 50-letni mężczyzna, w tym samym czasie z drogi osiedlowej wyjeżdżał samochodem osobowym 40-letni mieszkaniec Malborka. Niestety kierowca nie ustąpił cykliście pierwszeństwa przejazdu i doszło do zderzenia.

ZOBACZ TEŻ: Wypadek w Kaliskach Kościerskich! Nie żyje znany lekarz

Rowerzysta z obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala. Na szczęście okazało się, że doznał licznych potłuczeń, bez trwałych urazów. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Przybyli na miejsce policjanci zajęli się ustaleniem okoliczności wypadku. Wskazują, że po znacznym spadku temperatury w nocy nawierzchnie jezdni były bardzo śliskie. Prócz tego rowerzysta ubrany był w ciemny strój, nie miał elementów odblaskowych. O godzinie 6 rano był bardzo słabo widoczny.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o maksymalną ostrożność, natomiast do pieszych i rowerzystów o używanie elementów odblaskowych. Wprawdzie są one obowiązkowe poza terenem zabudowanym, lecz dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy je stosować na co dzień.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama