Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Na scenę Opery Bałtyckiej wraca „Thaïs” Julesa Masseneta. Trzy przedstawienia

To opowieść o namiętnościach, historia pięknej kurtyzany, która hipnotyzuje urodą. Mamy zaproszenia dla Czytelników na wtorkowe przedstawienie. Przekażemy je dwóm pierwszym osobom, którzy prawidłowo podadzą tytuł przedstawienia, którego premiera odbędzie się na scenie Opery Bałtyckiej już 2 grudnia.
Na scenę Opery Bałtyckiej wraca „Thaïs” Julesa Masseneta. Trzy przedstawienia

Autor: Opera Bałtycka

Premiera odbyła się tu w marcu 2019 roku i była operowym, reżyserskim debiutem dyrektora Opery Bałtyckiej Romualda Wiczy – Pokojskiego.

- Jest jedną z ważniejszych oper końca XIX wieku – mówił wtedy reżyser. - To majstersztyk. Dzieło wymagające. W operze głównym bohaterem jest muzyka, ale dla mnie istotne jest też zwrócenie uwagi na to, o czym chcemy muzyką opowiedzieć. Zależy mi, by to jednak była rozmowa o świecie, w którym żyjemy. O rzeczywistości. Opowiadamy o niej korzystając z całego dobrodziejstwa teatru operowego. Prezentujemy emocje. Po to mamy arie, które są jak monologi wewnętrzne. A my sięgamy do najgłębszych uczuć, człowieka wobec człowieka, ale i człowieka wobec świętości. Jest w „Thais” piękny liryczny utwór, gdzie główną rolę odgrywają skrzypce, to rodzaj medytacji. Massenet zdaje się mówić do nas: Teraz skupcie myśli. Oddajcie się zadumie. Nad tym co zobaczyliście, nad tym co usłyszeliście, nad tą opowieścią o przeżywaniu miłości, o przemijaniu. O tym traktuje to wielkie dzieło. O tym, co zrobić, by nie przeminąć na zawsze.

Na scenie: w tytułowej roli Katarzyna Wietrzny oraz Marcin Bronikowski, jako Atanael - początkowo antagonista, a z czasem admirator głównej bohaterki.

Sopran Katarzyna Wietrzny jest dobrze znana miłośnikom gdańskiej opery. Wystąpiła w premierze "Thaïs" w 2019 r., jako Olga Benario zaśpiewała w "Oldze" w 2021 r. W tryptyku "Synu marnotrawnym/Judycie/Święcie wiosny" wykonywała partię Lei oraz Służebnicy. Wystąpiła również jako Leonora w  interpretacji "Fidelia" w 2022 r. i jako Cio-cio-san w "Madamie Butterfly". Marcin Bronikowski, baryton - w ubiegłym roku obchodził jubileusz 30-lecia pracy artystycznej. Zadebiutował jako Figaro w "Cyruliku sewilskim". Zaśpiewał ponad 30 ról operowych na najbardziej znanych scenach operowych.

Na scenie także: Łukasz Załęski i Ivaylo Mihaylov jako Nicias, Maria Antkowiak w partii Krobyli, Iwona Wall jako Myrtala, Daniel Borowski w roli Palemona, Katarzyna Nowosad jako Albina, Piotr Nowacki jako Służący, Julia Iwaszkiewicz wystąpi w roli Czarodziejki, a Celina Kotz zagra Anioła (solo skrzypiec).

Thaïs” w Operze Bałtyckiej, 18.11 (godz. 18), 19.11 (godz. 17) i 21. 11 (godz. 19).

KONKURS! Do wygrania bilety

Dla Czytelników „Zawsze Pomorze” Opera Bałtycka ufundowała 2 podwójne zaproszenia na przedstawienie wtorkowe (21 listopada).  Zaproszenia przekażemy dwóm pierwszym osobom, którzy prawidłowo podadzą tytuł przedstawienia, którego premiera odbędzie się na scenie Opery Bałtyckiej już 2 grudnia. Na odpowiedzi czekamy pod adresem [email protected] do niedzieli do końca dnia. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa