Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Gdyński Dialog przedstawił kandydatów do rady miasta

Dwie dyrektorki gdyńskich szkół, troje przewodniczących rad dzielnic, kilkunastu doświadczonych radnych dzielnicowych, prawnicy, ekonomiści, inżynierowie, specjaliści branży morskiej, nauczyciele, menadżerowie, pracownicy ochrony zdrowia, studenci – oto kandydaci w wyborach do Rady Miasta Gdyni, zaprezentowani w poniedziałek, 26 lutego wieczorem przez Gdyński Dialog.
kandydaci Gdyńskiego dialogu do Rady Miasta Gdyni, 2024

Autor: Szymon Jaros | Gdyński Dialog

To oni wystartują do Rady Miasta Gdyni. Gdyński Dialog przedstawił kandydatów

Poznajemy kolejnych kandydatów na gdyńskich radnych. Tym razem swoją ekipę przedstawiła Aleksandra Kosiorek, startująca z ramienia opozycyjnego Gdyńskiego Dialogu na fotel prezydenta Gdyni.

 – Wiele z tych osób znacie państwo i kojarzycie z bieżącej aktywności, zarówno w Gdyńskim Dialogu, radzie miasta czy radach dzielnic, ale także w lokalnych społecznościach: stowarzyszeniach, fundacjach, grupach nieformalnych, wspólnotach mieszkaniowych czy radach rodziców – mówi Aleksandra Kosiorek. – Dwie osoby to wieloletnie dyrektorki placówek edukacyjnych: Ewa Śliwińska – nauczyciel i dyrektor VI LO, oraz Edyta Gronowska – dyrektor szkoły i przedszkola „Lokomotywa”. Część nazwisk znacie jako autorów wielu projektów zgłaszanych do budżetu obywatelskiego, uczestników konsultacji, autorów petycji kierowanych do władz miasta. Są w tym gronie osoby zgłaszające obywatelskie projekty uchwał czy uczestniczące w debacie nad raportem o stanie miasta. Są tam, gdzie bije puls miasta, zauważają to, co źle działa, reagują i, co ważne – proponują zmiany.

Gdyńska ekipa Aleksandry Kosiorek. Kim są kandydaci?

Kandydatka Gdyńskiego Dialogu podkreśliła, że na jej liście – wśród 17 pan i 20 panów – znaleźli się „ludzie z genem aktywności”, a zarazem osoby, dla których punktem odniesienia są mieszkańcy i sąsiedzi. To kandydaci obywatelscy, niezależni i bezpartyjni.

PRZECZYTAJ TEŻ: „Prawica i Społecznicy”: PiS przedstawiło kandydatów na radnych Gdyni

– Prawie połowa z tego grona, bo aż 16 osób, ma doświadczenie pracy w radach dzielnic, troje z nich to obecni przewodniczący rad (Emilia Rogała, Pustki Cisowskie-Demptowo, Łukasz Strzałkowski, Leszczynki, Jędrzej Szerle, Śródmieście), a dwoje – wiceprzewodniczący (Beata Zastawna, Wzgórze św. Maksymiliana, Katarzyna Myszka, Śródmieście) – twierdzi Kosiorek. – Dwójka to obecni radni miasta Gdyni (Mirosława Król, Ireneusz Trojanowicz), wyróżniający się aktywnością i zaangażowaniem, autorzy setek interpelacji i wystąpień.

Na listach znalazły się trzy osoby ze stopniem naukowym doktora (Beata Zastawna, Dawid Biernacik, Jędrzej Szerle). Są: prawnicy, ekonomiści, inżynierowie, specjaliści branży morskiej, nauczyciele, menadżerowie, pracownicy ochrony zdrowia, studenci – pełen przekrój społeczny.

PRZECZYTAJ TEŻ: Budowa Węzła Karwiny opóźniona. Happening Gdyńskiego Dialogu
kandydaci Gdyńskiego dialogu do Rady Miasta Gdyni, 2024

Lista kandydatów Gdyńskiego Dialogu do Rady Miasta Gdyni

Okręg 1: Babie Doły, Oksywie, Obłuże, Pogórze

  • Ireneusz Trojanowicz – obecny radny miasta, wcześniej radny dzielnicy Obłuże, nauczyciel, doradca metodyczny, trener.
  • Aneta Banach – ekonomistka, dyrektor finansowy, wcześniej radna dzielnic Oksywie oraz Pustki Cisowskie-Demptowo, społeczniczka.
  • Anna Salomon – pracowniczka Zarządu Morskiego Portu Gdynia, kierownik projektów badawczo-rozwojowych, aktywna mieszkanka Obłuża, animatorka społeczności Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej.
  • Klaudia Głowacka – absolwentka AMW i studentka na kolejnym kierunku, przewodnicząca Samorządu Studentów, wolontariuszka, wokalistka związana z 3. Flotyllą Okrętów.
  • Beata Wróbel – lubiana i niezwykle aktywna nauczycielka matematyki i informatyki z wieloletnim stażem, organizatorka corocznych koncertów charytatywnych dla gdyńskiego hospicjum.
  • Maciej Kaczor – przedsiębiorca działający na terenie Gdyni Północ i gminy Kosakowo, mieszkaniec Pogórza Dolnego.
  • Marcin Chwiałkowski – radny dzielnicy Babie Doły, zawodowo związany z branżą morską, społecznik, członek Stowarzyszenia Polska 2050, członek zarządu Gdyńskiego Dialogu.

Okręg 2: Chylonia, Cisowa, Pustki Cisowskie-Demptowo

  • Mirosława Król – obecna radna miasta Gdyni, już trzecią kadencję, wcześniej radna dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo, przedsiębiorczyni z branży turystycznej.
  • Emilia Rogała – przewodnicząca zarządu dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku prawo, zawodowo zajmuje się jakościowym i środowiskowym systemem zarządzania w firmie produkcyjno-handlowej.
  • Alina Zmuda-Trzebiatowska – mieszkanka Chyloni, studentka politologii, instruktorka ZHR, stażystka Zielonej Fundacji Europejskiej (GEF).
  • Marek Richert – radny dzielnicy Chylonia, kierujący w niej komisją infrastruktury, zawodowo zajmuje się zarządzaniem danymi biznesowymi.
  • Tomasz Dziubek – radny dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo, pracownik branży morskiej, kapitan żeglugi wielkiej, obecnie audytor.
  • Krzysztof Wasilewski – emerytowany policjant, przez wiele lat pracujący w komisariacie Gdynia-Chylonia, społecznik, zasłużony honorowy dawca krwi, prezes Policyjnego Klubu HDK.
  • Bartosz Pieczyński – przedsiębiorca, freelancer, artysta.

Okręg 3: Leszczynki, Grabówek, Działki Leśne, Witomino, Chwarzno-Wiczlino

  • Aleksandra Kosiorek – prawniczka, radczyni prawna, współwłaścicielka kancelarii, autorka publikacji, społeczniczka.
  • Łukasz Strzałkowski – przewodniczący zarządu dzielnicy Leszczynki, przedsiębiorca – właściciel warsztatu samochodowego, społecznik.
  • Beata Zastawna – wiceprzewodnicząca zarządu dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana, doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu, lekarz pediatra, menadżer w placówkach ochrony zdrowia.
  • Julian Sztandara – najstarszy w gronie kandydatów, emerytowany oficer lotnictwa, honorowy dawca krwi, członek Związku Piłsudczyków RP.
  • Magdalena Górniak – mieszkanka Grabówka, studentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku prawo, wolontariuszka, pracuje z dziećmi mającymi kłopoty z nauką.
  • Piotr Ananicz – mieszkaniec Wiczlina, przedsiębiorca, właściciel Wytwórni Filmów Wariacja.
  • Sebastian Blum – przedsiębiorca.
  • Irena Kraszewska – mieszkanka Witomina, emerytka, wieloletnia kierowniczka ds. administracyjno-gospodarczych w szkołach podstawowych.
  • Paweł Janecki – mieszkaniec Chwarzna, ekonomista związany z branżą IT, wiceprzewodniczący Rady Rodziców SP 48.
PRZECZYTAJ TEŻ: Wybory samorządowe o szczególnym znaczeniu

Okręg 4: Śródmieście, Kamienna Góra, Wzgórze św. Maksymiliana, Redłowo, Orłowo

  • Dawid Biernacik – radny dzielnicy Orłowo, członek stowarzyszenia Nasze Orłowo, doktor nauk inżynieryjno-technicznych, klimatolog zawodowo związany z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej, członek zarządu Gdyńskiego Dialogu.
  • Jędrzej Szerle – przewodniczący zarządu dzielnicy Śródmieście, historyk, dziennikarz, doktor nauk humanistycznych, członek zarządu Gdyńskiego Dialogu, współtwórca Ruchu Miejskiego Wszystkich Gdynian.
  • Katarzyna Myszka – wiceprzewodnicząca zarządu dzielnicy Śródmieście, anglistka, amerykanistka, wieloletnia pośredniczka w obrocie nieruchomościami.
  • Adam Cieślicki – radny dzielnicy Redłowo, ekonomista, absolwent UMK w Toruniu i WSB, menadżer w sektorze bankowym.
  • Hanna Michalska-Mróz – pielęgniarka, absolwentka wydziału pielęgniarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu.
  • Ewa Śliwińska – mieszkanka Orłowa, matematyczka, przez wiele lat nauczycielka, a następnie, aż do emerytury, dyrektorka renomowanego VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni.
  • Robert Belof – przedsiębiorca, konsultant informatyczny, udziałowiec specjalistycznej przychodni leczniczej.

Okręg 5: Mały Kack, Wielki Kack, Karwiny, Dąbrowa

  • Bartłomiej Austen – przedsiębiorca, ekonomista, publicysta, założyciel stowarzyszenia „Zielona Dąbrowa”, członek zarządu Gdyńskiego Dialogu.
  • Natalia Kłopotek-Główczewska – polonistka, dziennikarka, obecnie pracuje jako nauczycielka, do niedawna radna dzielnicy, Kaszubka – co podkreśla z dumą, rzeczniczka prasowa Gdyńskiego Dialogu.
  • Szymon Jaros – radny dzielnicy Karwiny, inżynier, menadżer, przedsiębiorca, współtwórca Ruchu Miejskiego Wszystkich Gdynian.
  • Anna Błaszczyk – ekonomistka, przedsiębiorca, działaczka społeczna, mieszkanka Wielkiego Kacka.
  • Marcin Tyborski – radny dzielnicy Wielki Kack, inżynier telekomunikacji związany z branżą informatyczną, przewodniczący Rady Rodziców SP 20.
  • Edyta Gronowska – ekonomistka, prezes zarządu Towarzystwa Edukacyjnego Lokomotywa, współtwórca i wieloletnia dyrektor Przedszkola i Szkoły Podstawowej Lokomotywa.
  • Jarosław Zyguła – radny dzielnicy Mały Kack, członek zarządu wspólnoty mieszkaniowej, zawodowo pracuje dla przewoźnika morskiego.
PRZECZYTAJ TEŻ: Gdyński Dialog występuje do NIK o kontrolę budowy węzła Karwiny

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Gdynianin 07.04.2024 09:49
Komentarz zablokowany

ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka