Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Bójka na Narzędziowców w Gdańsku. Zarzuty dla 30-latka z Elbląga

Twierdzi, że działał w samoobronie i nie przyznaje się do winy – tak prokuratura relacjonuje stanowisko 30-latka z Elbląga, który czeka na uzupełnienie zarzutów, a już teraz podejrzany jest o przestępstwo zagrożone karą nawet do 20 lat więzienia. Mężczyzna w nocy w niedzielę 25 lutego na ulicy Narzędziowców w popularnej, klubowej okolicy na historycznych terenach Stoczni Gdańskiej ranić nożem miał aż 6 osób. Najprawdopodobniej trafi do aresztu.
policja

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Gdańsk: Bójka na Narzędziowców. Rannych 6 osób

Do bójki, w której pokrzywdzonych zostało 6 osób, z czego 5 trafiło do szpitala doszło w niedzielę po godzinie 1 w nocy na gdańskich terenach postoczniowych przy ulicy Narzędziowców, nie jak początkowo informowała policja - Elektryków.

ZOBACZ TEŻ: Krwawa bójka na Narzędziowców w Gdańsku! 6 osób rannych od noża

- W późnych godzinach popołudniowych oraz wieczornych wykonano czynności procesowe z udziałem zatrzymanych osób. Jedna z osób - obywatel Węgier, po przesłuchaniu w charakterze świadka w trybie artykułu 183 kodeksu postępowania karnego została zwolniona – dokonane ustalenia nie dały podstaw do przedstawienia zarzutu – relacjonuje działania śledczych z 26 lutego, prokurator Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Bójka na Elektryków w Gdańsku

I dodaje: - Drugiemu mężczyźnie, na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił zarzut udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci noża i poprzez zadawanie cisów spowodowanie obrażeń ciała u trzech osób, w tym u dwóch naruszających czynności narządów ciała na czas powyżej dni 7, u jednej ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

Śledczy zastrzegają, że przestępstwo, o które podejrzany jest 30-latek zagrożone jest karą od 3 do 20 lat pozbawienia wolności. Zarzut ma dodatkowo zostać uzupełniony „o kolejne osoby, które doznały obrażeń”, ponieważ biegły ekspert nie zdołał, do poniedziałkowego wieczora, wydać wszystkich opinii w tej sprawie. Po przeprowadzeniu czynności z elblążaninem, prokurator skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

- Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucone mu przestępstwa. Z treści złożonych przez niego wyjaśnień wynika , że jego zachowanie było obroną przed napastnikami – wskazuje prok. Grażyna Wawryniuk.

CZYTAJ TEŻ: Zaginął w zamku w Łapalicach. Odnalazł się pijany w Chmielnie

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka