Arka remisuje w Lublinie. Gdynianie dwukrotnie odrabiali straty

Pewien niedosyt mogą czuć piłkarze gdyńskiej Arki, którzy w meczu wyjazdowym zremisowali z Motorem Lublin 2:2. Stracili dwa punkty, lecz mogli nie zdobyć żadnego, ponieważ gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Arka może w niedzielę, 14 kwietnia stracić pozycję lidera w tabeli I ligi, jeśli swój mecz wygra Lechia Gdańsk.
Arka Gdynia-Motor Lublin

Autor: Arka Gdynia

Fortuna 1. Liga. Motor Lublin-Arka Gdynia. Żółto-niebiescy stracili dwa punkty

W meczu o mistrzostwo I ligi piłki nożnej Arka Gdynia zremisowała w Lublinie z Motorem 2:2. Gdynianie już od 7. minuty spotkania przegrywali, kiedy Bartosz Wolski wykorzystał dogodną sytuację i nieudaną pułapkę ofsajdową obrońców Arki. Po kolejnych siedmiu minutach było już 1:1, kiedy celnym strzałem popisał się Karol Czubak. Gospodarze wykazywali się jednak lepszą skutecznością i w 31. minucie objęli ponownie prowadzenie po strzale Piotra Ceglarza. Wynik 2:1 dla Motoru utrzymał się do końca I części spotkania.

W II połowie kibice oglądali dość wyrównaną grę ze wskazaniem na graczy Arki, którzy ambitnie starali się umieścić piłkę w siatce gospodarzy. Oddali w trakcie meczu 9 strzałów, z czego 4 były celne. Mieli też przewagę od strony posiadania piłki. Przyniosło to skutek w postaci trafienia Huberta Adamczyka w 62. minucie gry. Zdobywca bramki jeszcze w 22. minucie zmienił Sebastiana Milewskiego.

Po tym spotkaniu Arka pozostaje liderem tabeli I ligi z dorobkiem 52 punktów. Z pewnością pozostanie na czele co najmniej do najbliższej niedzieli, 14 kwietnia, kiedy Lechia Gdańsk rozegra swój mecz z Bruk-Bet Termalicą Niecieczą. Jeśli gdańszczanie wygrają, będą mieli 53 punkty i wyprzedzą Arkę.

Dodać warto, że w rundzie jesiennej I ligi, 29 września 2023 roku, Arka wygrała w Gdyni z Motorem 2:0.

Motor Lublin-Arka Gdynia 2:2 (2:1)

W meczu w Lublinie gdynianie zagrali w zestawieniu: Paweł Lenarcik – Dawid Gojny, Martin Dobrotka, Michał Marcjanik, Przemysław Stolc, Janusz Gol, Olaf Kobacki (90, Abdallah Hafez), Sebastian Milewski (22, Hubert Adamczyk), Alassane Sidibe (68, Tornike Garpindaszwili), Kacper Skóra (68, Kasjan Lipkowski), Karol Czubak.

Żółte kartki: Gojny, Dobrotka, Lipkowski, Adamczyk.