Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rafał Z. z Jagatowa wciąż poszukiwany. Obława bez przełomu

Policjanci prowadzą intensywne poszukiwania Rafała Z., podejrzanego o dokonanie zabójstwa w Jagatowie w gminie Pruszcz Gdański. W akcji zaangażowano wielu funkcjonariuszy, nad regionem poszukiwań krąży policyjny śmigłowiec. Prokuratura czeka na decyzję sądu w sprawie listu gończego za mężczyzną, wtedy zostaną uruchomione poszukiwania ogólnokrajowe.
Rafał Zyska, Jagatowo, zabójstwo

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Policja nie ujawnia szczegółów dotyczących rejonu poszukiwań - jak to oficjalnie określono "z uwagi na dobro prowadzonych czynności". W praktyce chodzi o to, by nie pojawili się tam łowcy sensacji, domorośli detektywi, także zwyczajni gapie, którzy mocno utrudniają obławę za podejrzanym. Taka sytuacja miała miejsce w trakcie głośnej akcji ścigania Grzegorza Borysa w okolicach Gdyni.

CZYTAJ TEŻ: Zabójstwo w Jagatowie. Rafał Zyska poszukiwany po śmierci żony

Zabójstwo w Jagatowie. Rafał Z. wciąż nieuchwytny

Rafał Z. to 43-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego, według informacji policji może nadal przebywać na terenie ww. powiatu. Może mieć związek z zabójstwem, do którego doszło w miejscowości Jagatowo w gminie Pruszcz Gdański.

- Policjanci szczegółowo sprawdzają wytypowane przez siebie miejsca, jednak nie przekazujemy dokładnego rejonu poszukiwań z uwagi na dobro prowadzonych czynności. Równolegle mężczyzny szukają policjanci kryminalni, ale także policjanci pionu prewencji oraz przewodnicy z psami tropiącymi. Sprawdzane są zapisy z kamer monitoringu i weryfikowane są wszystkie informacje napływające do policjantów. Przekazaliśmy także informację do innych jednostek w kraju.  Ponadto powstała dedykowana skrzynka mailowa [email protected], za pomocą której każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu Rafała Zyski proszony jest o kontakt - podaje Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim.

Po zabójstwie w Jagatwie. Będzie list gończy za Rafałem Zyską

Rafał Z. podejrzany jest o zadanie swojej 40-letniej żonie ran kłutych, wskutek czego kobieta zmarła. Potem zbiegł i nadal jest poszukiwany. Poniedziałkowym popołudniem prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu mężczyźnie zarzutu zabójstwa. Do sądu został skierowany wniosek o tymczasowy areszt. Jak nam powiedziała prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, trwa oczekiwanie na wyznaczenie przez sąd terminu posiedzenia, na którym może zapaść decyzja o wydaniu listu gończego za Rafałem Zyską. Wtedy możliwe będzie wszczęcie poszukiwań ogólnokrajowych.

ZOBACZ TAKŻE: Grzegorz Borys nie żyje. Potwierdza to prokuratura

W okolicach Jagatowa porusza się wiele policyjnych pojazdów, także nieoznakowanych. W akcji uczestniczy policyjny śmigłowiec. Policjanci apelują, by bez potrzeby nie przybywać w rejon poszukiwań. Każdy, kto ma informacje na temat miejsca przebywania mężczyzny wskazanego na zdjęciu proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową w Pruszczu Gdańskim pod nr 47 7424 222 lub pod numerem alarmowym 112. Pomoc w ukrywaniu się sprawcy przestępstwa zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Tusk 16.04.2024 13:08
Komentarz usunięty

Reklama
Reklama
Reklama