Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zmiany w zarządzie powiatu chojnickiego. Jest nowy wicestarosta

Mariusz Paluch nie będzie już wicestarostą powiatu chojnickiego. Zastąpi go na tym stanowisku Jacek Klajna. Zmian w zarządzie powiatu chojnickiego będzie więcej.
Jacek Klajna
Jacek Klajna zostanie nowym wicestarostą powiatu chojnickiego

Autor: Olek Knitter | Zawsze Pomorze

Marek Szczepański pozostanie starostą powiatu chojnickiego. Co prawda formalnie zdecydują o tym radni, ale jest to praktycznie przesądzone w wyniku podpisanej umowy koalicyjnej rady powiatu chojnickiego. Podpisały ją: Koalicja Obywatelska Powiatu Chojnickiego reprezentowana przez Leszka Bonnę i Powiatowe Forum Samorządowe tworzone przez niektórych obecnych i byłych włodarzy powiatu chojnickiego: wójta gminy Chojnice Zbigniewa Szczepańskiego, burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera, wójta gminy Konarzyny Jacka Warsińskiego oraz Marka Jankowskiego, byłego burmistrza Czerska, a obecnie prezesa ZZO Nowy Dwór.

Umowa koalicyjna podpisana (fot. FB Marek Szczepański)

Jacek Klajna nowym wicestarostą powiatu chojnickiego. Kim jest?

Zmieni się natomiast wicestarosta. Nie będzie już nim Mariusz Paluch, były prezes Parku Wodnego w Chojnicach. Zastąpi go Jacek Klajna, absolwent LO im. Filomatów Chojnickich i Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności w Zegrzu, emerytowany żołnierz Wojska Polskiego, służący w latach 1983 - 2010. Klajna z zamiłowania jest też rysownikiem, grafikiem i projektantem, a także redaktorem naczelnym miesięcznika „Chojniczanin”. W latach 2014 – 2018 był radnym Rady Miejskiej w Chojnicach, a od 2018 był radnym Rady Powiatu Chojnickiego, a także przewodniczącym komisji kultury, sportu i promocji powiatu. Nowy wicestarosta jest także autorem wielu wydawnictw i cyklów rysunków – zwłaszcza o Chojnicach.

Członkami zarządu powiatu chojnickiego zostali: Bożena Stępień, Lucyna Zawiszewska i Jarosław Schumacher. Kandydatem na przewodniczącego rady będzie ponownie Robert Skórczewski, a wiceprzewodniczącymi mają zostać: Aleksandra Stasińska i Eugeniusz Wirkus.

- Niebawem zostanę bezrobotnym, ale już zaproponowałem udziałowcom pewne, moim zdaniem, ciekawe i misyjne rozwiązanie tego, czym mógłbym się w przyszłości zajmować dla całego powiatu chojnickiego – mówi tajemniczo Mariusz Paluch. Członkowie tejże koalicji przyjęli moją propozycję i ufają, że stworzę coś, co będzie służyło całej społeczności powiatu chojnickiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama