Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rafał Z. przyznał się do zabójstwa żony. Podał powód

- Nastąpił rozpad małżeństwa, z którym on nie potrafił się pogodzić – tak najkrócej można streścić motywację, o której w wyjaśnieniach mówił prokuratorowi Rafał Z. 43-latek usłyszał zarzut zabójstwa żony i przyznał, że dopuścił się zbrodni
Jagatowo, zabójstwo, Rafał Z.
Do zabójstwa doszło w Jagatowie niedaleko Pruszcza Gdańskiego

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Zabójstwo w Jagatowie. Rafał Z. przyznał się do winy

- 43-latek przyznał się do winy. Złożył dość obszerne wyjaśnienia, w których wskazał motywy swojego zachowania – relacjonuje prokurator Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Z naszych ustaleń wynikało, że był tam problem rodzinny. Natomiast wyjaśnienia Rafała Z. to potwierdziły. Nastąpił rozpad małżeństwa, z którym on nie potrafił się pogodzić. To był główny motyw jego działania – wskazuje dopytywana.

Wykonywanie czynności z podejrzanym zajęło około 2 godzin w czwartek od około godziny 15 po południu. Dopiero wówczas mężczyzna mógł opuścić szpital, gdzie trafił wkrótce po schwytaniu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rafał Z. podejrzany o zabójstwo żony w Jagatowie zatrzymany!

Rafał Z. podejmował próby samobójcze

- Został tam przewieziony ze względu na fakt, że ujawniono u niego ślady świadczące o tym, że podejmował próby samobójcze. Wymagał opatrzenia medycznego, ale jego stan był dobry i lekarze zezwolili na wykonywanie z nim czynności – zastrzega prok. Grażyna Wawryniuk.

Wniosek w sprawie tymczasowego aresztowania ma zostać złożony w piątek 19 kwietnia 2024 roku, ale decyzja w tej sprawie już zapadła. Śledczy przyznają, że narzędzia zbrodni, którym prawdopodobnie był nóż, jak dotąd, nie udało się zabezpieczyć. Zabójca zadał nim kilkanaście ran kłutych, kłuto-ciętych oraz ciętych 40 letniej kobiecie.

Zabójstwo w Jagatowie, ofiarą żona

Przypomnijmy, że do tragedii doszło w niedzielę, 14 kwietnia, w domu jednorodzinnym w miejscowości Jagatowo w gminie Pruszcz Gdański. Sąsiadów o tragedii zaalarmował pełnoletni syn kobiety oraz jej męża - wspomnianego, 43-letniego Rafała Z. Mógł on być również naocznym świadkiem tragedii.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama