Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Derby Trójmiasta Lechia - Arka 19 maja z udziałem kibiców gości?

1500 kibiców z Gdyni prawdopodobnie obejrzy na żywo majowe derby Trójmiasta na stadionie Lechii. To efekt spotkania, na jakie wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz zaprosiła przedstawicieli obu klubów: Lechii Gdańsk oraz Arki Gdynia. Wzięli w nim także udział reprezentanci Urzędu Miasta Gdańska, Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk oraz Policji.
Derby Trójmiasta Lechia - Arka 19 maja z udziałem kibiców gości?
W takiej scenerii Arka walczyła z Lechią w listopadzie w Gdyni

Autor: Arka Gdynia - strona klubu

Temat spotkania i skąd udział w nim przedstawicieli Lechii Gdańsk oraz Arki Gdynia? Zbliżający się mecz I ligi z udziałem obu drużyn, które znajdują się na najlepszej drodze do powrotu do Ekstraklasy. Meczom derbowym towarzyszy jednak wiele emocji, także pozasportowych. Stąd pomysł porozumienia wszystkich zainteresowanych stron, by kibice mogli obejrzeć dobre spotkanie, gdzie futbol będzie na pierwszym miejscu.

Derby Trójmista z kibicami Arki? 

Jakie zapadły ustalenia? Kluby zwrócą się do organizatora rozgrywek o wyznaczenie daty meczu na 19 maja. Oczywiście nie sposób dziś przesądzić, czy zapadnie decyzja pozytywna i o której ewentualnie godzinie sędzia da sygnał do rozpoczęcia gry. 

Druga bardzo istotna kwestia - na trybunach stadionu Polsat Plus Arena prawdopodobnie będą mogli pojawić się kibice gości, choć w dość skromnej liczbie 1500 osób. 

- Dzięki merytorycznej i konstruktywnej rozmowie, derby Trójmiasta na stadionie w Gdańsku będzie mogło obejrzeć 1500 kibiców Arki Gdynia - czytamy na fanpage'u gdyńskiego klubu.

Informacje potwierdzone zostały również na oficjalnej stronie Lechii Gdańsk.

- Rozmowy przebiegły w konstruktywnej atmosferze, za co pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom. Strony zgodziły się co do tego, że tak prestiżowe i emocjonujące święto piłkarskie powinno odbyć się z udziałem kibiców obu klubów. Podjęto ustalenia umożliwiające obecność 1500 kibiców w sektorze gości. Ważnym punktem dyskusji był także termin rozegrania meczu. Po rozważeniu wszystkich możliwości i uwzględnieniu odbywających się w tym okresie wydarzeń w Trójmieście, organizatorom rozgrywek i nadawcy telewizyjnemu zarekomendowany został termin 19 maja (niedziela), który musi jeszcze zostać potwierdzony - informuje klub z Gdańska.

Dodajmy, że w 16 kolejce rozgrywek I ligi, 24 listopada ubiegłego roku, w zimowych warunkach, Arka Gdynia na własnym boisku pokonała Lechię 1:0


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama