Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Puck: Trwa budowa skateparku. Powstaje zamiast minigolfa

Przy ul. Nowy Świat w Pucku powstaje nowa część skateparku. Znajdzie się on w miejscu, w którym wcześniej można było pograć w minigolfa. Wartość tej inwestycji to 1 mln zł.
budowa skateparku w Pucku
Rozpoczęła się budowa skateparku w Pucku

Autor: UM Puck

Firma Stonbud z Wrocławia rozpoczęła w Pucku budowę skateparku. Miejsce przy ul. Nowy Świat zostało już ogrodzone i teraz trwa rozbiórka pola do minigolfa. W miarę postępu prac, odgradzane będą kolejne części starego skateparku. W puckim urzędzie apelują, by przestrzegać w tym miejscu zasad bezpieczeństwa i nie wchodzić za ogrodzenie budowlane.

Nowy skatepark w Pucku. Trwa budowa

Zgodnie z umową, wykonawca na realizację zadania ma pół roku, a więc prace powinny zakończyć się do października. Pucki skatepark zajmie powierzchnię 418 m2.

projekt skateparku, Puck
Projekt skateparku w Pucku (fot. UM Puck)

Skatepark został zaprojektowany jako niezadaszony, bezobsługowy obiekt odporny na działanie czynników atmosferycznych. Projektowana płyta żelbetowa posiada spadki umożliwiające odprowadzenie wód opadowych do odwodnienia.

Urząd Miasta Puck

Pucki magistrat deklaruje, że budowa nowej inwestycji nie wpłynie negatywnie na okolicznych mieszkańców oraz młodzież korzystającą ze starej części skateparku.

Nowy skatepark został dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach programu „Sportowa Polska”, kwotą 434 tys. zł.


„Ten artykuł został wsparty przez program grantowy „Media lokalne na rzecz demokracji” Journalismfund Europe”

JFE

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama