Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pożar w Parku Narodowym „Bory Tucholskie”! Ogień strawił hektar lasu

W Parku Narodowym „Bory Tucholskie” na wysokości miejscowości Bachorze w piątek, 17 maja doszło do pożaru lasu. Do walki z żywiołem przystąpiło początkowo 18 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej. Łącznie jednak ogień gasiło 21 zastępów straży pożarnej. Do akcji skierowano 60 strażaków oraz samoloty gaśnicze.
pożar w Parku Narodowym „Bory Tucholskie”
Z ogniem walczyło 21 zastępów straży pożarnej i dwa samoloty gaśnicze

Autor: KP PSP Chojnice

Do pożaru doszło około godziny 12:30. W działania gaśnicze zaangażowanych było co najmniej 60 strażaków i 17 samochodów straży pożarnej oraz dwa samoloty Lasów Państwowych.

Pożar w Parku Narodowym „Bory Tucholskie”! Las w ogniu

Jak informowała Państwowa Straż Pożarna: „Strażacy starają się ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia na długości około 400 metrów”.

pożar w Parku Narodowym „Bory Tucholskie”

– Pożar na terenie Parku Narodowego „Bory Tucholskie” rozprzestrzenił się na powierzchni około 1 hektara – informuje st. kpt. Arkadiusz Kulesza, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarne w Chojnicach. – Prowadzona akcja gaśnicza pozwoliła szybko opanować rozprzestrzenianie się ognia. Ostatecznie w akcji łącznie działało 21 zastępów straży pożarnej, w tym grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP oraz zespół dronowy z Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku.

Już po 2 godzinach pożar był opanowany, ogień się nie rozprzestrzeniał.

Informacja o pożarze w Parku Narodowym „Bory Tucholskie” pojawiła się także w mediach społecznościowych parku. W wydanym komunikacie podkreślono, że doszło do poważnego zadymienia, a ogień rozprzestrzeniał się z powodu silnego wiatru.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama