Grom Nowy Staw z Regionalnym Pucharem Polski

Dwóch pomorskich czwartoligowców Sparta Sycewice i Grom Nowy Staw spotkało się w czwartek, 30 maja w Malborku, aby zagrać o zwycięstwo w finale Regionalnego Pucharu Polski. Z Malborka z trofeum, czekiem na 40 tysięcy złotych i prawem gry w I rundzie centralnych rozgrywek o Puchar Polski wyjechał Grom, który wygrał 5:0.
Grom Nowy Staw
Piłkarze Gromu Nowy Staw mieli powody do świętowania!

Autor: Olek Knitter | Zawsze Pomorze

Te rozgrywki to szansa dla mniejszych klubów piłkarskich, tych grających w niższych ligach. Dlatego większość z nich bardzo poważnie traktuje te zmagania, bo one dają okazję do podreperowania, na ogół, małych budżetów klubowych, ale i szansę spotkania się i pokazania szerszej publiczności w rozgrywkach o Puchar Polski. Trofeum w klubowej gablocie też nie jest bez znaczenia.

W tym roku finał pomorskich zmagań pucharowych rozegrano na stadionie miejskim w Malborku. Trochę bliżej do tego miasta miała drużyna Gromu Nowy Staw, ale obie, czyli także Sparta Sycewice, na ten finał solidnie zapracowały.

Tuż przed rozpoczęciem meczu nad Malborkiem przeszła bardzo silna burza, która storpedowała punktualne rozpoczęcie meczu i transmisję, którą planował Pomorski Związek Piłki Nożnej. Mecz zaczął się z 15-minutowym opóźnieniem. Pierwsi skuteczniej zaatakowali piłkarze Gromu, którzy w 10. minucie prowadzili 1:0. Zdobywcą gola był Mateusz Borowski. Sparta próbowała wyrównać, ale bezskutecznie. Na przerwę ekipa z Nowego Stawu schodziła już z dwubramkową przewagą, bo w 41. minucie drugiego gola zdobył Mateusz Borowski.

W drugiej części meczu Grom nadal był stroną przeważającą. Od W 59. minuty Sparta musiała grać w osłabieniu, bo czerwoną kartką został ukarany bramkarz Sparty. Tę przewagę Grom udokumentował w 70. minucie kiedy to Fabian Urbański strzelił trzeciego gola.  W 85. minucie Grom podwyższył na 4:0 po trzeciej bramce Borowskiego i piłkarze oraz kibice tego klubu mogli zacząć świętowanie. Piątego gola dorzucił w 88. minucie Dominik Góźdź.