Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Gdańsku powstają zdjęcia do „Furiozy 2”. Film zobaczymy na Netfliksie!

Przy Ergo Arenie w Gdańsku w czwartek, 13 czerwca kręcono zdjęcia do kolejnej części „Furiozy” – filmu, którego pierwsza odsłona przyciągnęła do kin nie tylko tych, którym życie kibola jest miłe. Bo „Furioza” to niezłe kino akcji – 110 procent adrenaliny, filmowa jazda bez trzymanki. No i charyzmatyczny Golden, czyli Mateusz Damięcki w jednej z głównych ról.
„Furioza 2”, zdjęcia, Gdańsk 2024
Przy Ergo Arenie w Gdańsku kręcono zdjęcia do kolejnej części „Furiozy”

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Pierwsza „Furioza” trafiła na ekrany kin w październiku 2021 roku. Tylko w premierowy weekend obejrzało ją blisko 120 tysięcy osób. Pół roku później film zadebiutował na Netfliksie, dzięki czemu stał się międzynarodowym hitem. W dniach 4-10 kwietnia 2022 roku ten sensacyjny dramat wdrapał się na szczyt TOP10 nieanglojęzycznych produkcji w 74 krajach. Pierwsze miejsca zajął m.in. w: Brazylii, Belgii, Chorwacji, Czechach, Francji, Grecji, Hiszpanii i Maroko. Nie powinno więc dziwić, że streamingowa platforma Netflix kupiła prawa do sequeli. Jak się okazuje, będzie nie tylko „Furioza 2”, ale też „trójka”.

Jaki film kręcą w Gdańsku? To „Furioza 2”

W Gdańsku plan filmowy „Furiozy 2” owiany jest tajemnicą. W czwartkowe przedpołudnie, 13 czerwca” można było co nieco podejrzeć w okolicach Ergo Areny. M.in. to, że na planie pojawili się bohaterowie z poprzedniej części – Weronika Książkiewicz „Dzika” i Łukasz Simlat.

„Furioza 2”, zdjęcia, Gdańsk 2024

Na potrzeby filmu pojawiło się też w Gdańsku kontrowersyjne graffiti na murze kolejowym od strony ulicy Miszewskiego. To element scenografii do „Furiozy 2”. Ten mural wzburzył niektórych mieszkańców i przechodniów. Widać na nim nie tylko podobizny kiboli, ale także wulgarne napisy skierowane do policji: „ACAB”, „CHWDP”, oraz napis „Hooligans”. Zgodę na murale wydały PKP Polskie Linie Kolejowe. Znikną, gdy zakończą się zdjęcia do filmu, mur wróci do swojego pierwotnego wyglądu.

„Furioza 2”, mural, Gdańsk
Na potrzeby zdjęć do filmu „Furioza 2” w Gdańsku przy ulicy Miszewskiego pojawiło się kontrowersyjne graffiti (fot. Jacek Wierciński | Zawsze Pomorze)

„Furioza 2”. O czym jest film?

„Furioza 2”, jak można się domyślać, będzie kontynuacją losów bohaterów z pierwszej części, którzy razem dorastali i stawiali pierwsze kroki w kibolskiej chuliganerce. Byli – jak pada w samym filmie – niczym „szlugi z jednej paczki”, ale potem ich drogi się rozeszły. Kaszub pozostał wierny ustawkom i szefuje Furiozie – bojówce jednego z klubów z Pomorza. Ustawiają się na starcia z innymi grupami chuliganów, nienawidzą policji, trenują, by być w formie na kolejne bójki.

Wydarzenie z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida (Mateusz Banasiak), dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się „Dzika” (Weronika Książkiewicz) – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, która składa mu propozycję nie do odrzucenia. Jest jeszcze brat Dawida (Wojciech Zieliński) – może trafić do więzienia z wieloletnim wyrokiem. No i wreszcie Golden, charyzmatyczny kibol (Mateusz Damięcki).

Teraz ta chuligańska ferajna powraca na ekrany. Netflix zrealizuje dwa filmy z serii „Furioza”. Kontynuacje pojawią się bezpośrednio na platformie i wszystko wskazuje na to, że nie będą miały premiery kinowej. Za kamerą ponownie stanie Cyprian T. Olencki, który był odpowiedzialny za pierwszą część. Na fotelu producenta zasiedli Magdalena Szwedkowicz i Marcin Zarębski. Data premiery nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama