Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Strażacy z Rumi doczekają się nowej siedziby

U zbiegu ulic Fredry i Reja powstanie najnowocześniejsza strażnica w województwie pomorskim. Inwestycja warta blisko 19 mln zł, finansowana z budżetu państwa, ma być gotowa w 2026 roku.
Podpisanie aktu notarialnego. (fot. powiat wejherowski)

– W nowej siedzibie pojawi się infrastruktura garażowa z zapleczem technicznym i warsztatowym, z myjnią do obsługi pojazdów. Będzie też część socjalno-bytowa z zapleczem przygotowania i konserwacji ubrań. Budowa obejmie również obiekt dla ćwiczeń grupy wysokościowej z całym zapleczem magazynowym do sprzętu – wylicza komendant st. brygJacek Niewęgłowski.

Urząd Miasta Rumi, w ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie, przekaże na budowę nowej strażnicy grunty i odkupi z 99-procentową bonifikatą obecną siedzibę jednostki ratowniczo-gaśniczej, zlokalizowaną przy placu Kaszubskim. Akt notarialny w sprawie podpisali 11 stycznia burmistrz Michał Pasieczny i starosta wejherowski Gabriela Lisius.

– Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, ponieważ to na pewno ogromny wzrost bezpieczeństwa, znacznie lepsze warunki pracy dla strażaków. Warunki do szkoleń i do ćwiczeń będą znacznie lepsze, bo ta obecna strażnica jest jakościowo jedną z najsłabszych. Jest oczywiście sentyment historyczny, ale jednak ta praktyczna wartość nowego obiektu ma zdecydowane pierwszeństwo i stanowi pierwszą potrzebę – podsumowuje burmistrz Michał Pasieczny.

Warunki do szkoleń i do ćwiczeń będą znacznie lepsze, bo ta obecna strażnica jest jakościowo jedną z najsłabszych. Jest oczywiście sentyment historyczny, ale jednak ta praktyczna wartość nowego obiektu ma zdecydowane pierwszeństwo i stanowi pierwszą potrzebę

Michał Pasieczny / burmistrz Rumi 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama