Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek! Przełom?

Jest nowy trop w sprawie Iwony Wieczorek! Policjanci z Komendy Stołecznej Policji poinformowali, że związek z zaginięciem gdańszczanki może mieć kierowca białego fiata. Wszystkie osoby, które mają informacje na ten temat, proszone są o kontakt z policją. Iwona Wieczorek zaginęła 17 lipca 2010 roku.
Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek! Przełom?
Iwona Wieczorek zaginęła 17 lipca 2010 roku

Autor: Archiwum prywatne

Przełom w sprawie Iwony Wieczorek? Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że pojawił się nowy trop, który może pomóc wyjaśnić tajemnicze zaginięcie dziewczyny sprzed 14 lat.

Przełom w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek? Pojawił się nowy trop 

– Policjanci ze stołecznego Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw, którzy prowadzą tę sprawę, uzyskali informację, że związek z zaginięciem kobiety może mieć kierowca białego fiata cinquecento. Pojazd przemieszczał się 17 lipca 2010 roku o godzinie 5:07 w Gdańsku ulicą Pomorską w rejonie Parku Reagana – poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

zaginięcie Iwony Wieczorek, biały fiat
Kierowca tego pojazdu może mieć związek z zaginięciem Iwony Wieczorek (źródło: Komenda Stołeczna Policji)

Policjanci opublikowali zdjęcie pojazdu. Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie.

– Każda osoba, która ma informacje o wspomnianym samochodzie i jego kierowcy, proszona jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi poszukiwania pod nr tel.: 506 582 722, bądź kontakt z najbliższą jednostką Policji – zaapelowali policjanci.

Sprawa Iwony Wieczorek. Gdańszczanka zaginęła 14 lat temu

Iwona Wieczorek zaginęła nad ranem 17 lipca 2010 roku. Ostatni raz kamera monitoringu zarejestrowała ówczesną maturzystkę o godzinie 4.12 w pasie nadmorskim, kiedy wracała z sopockiego klubu. Ślad za dziewczyną urwał się przy wejściu na plażę numer 63 w gdańskim Jelitkowie. Do dzisiaj nie udało się rozwiązać zagadki jej zaginięcia.

Jak pisaliśmy na łamach „Zawsze Pomorze”, jesień i zima 2022/2023 roku przyniosły wiele nowych faktów w śledztwie dotyczącym Iwony Wieczorek. Policyjni i prokuratorscy eksperci gruntownie przetrząsnęli wnętrza oraz otoczenie byłego klubu Zatoka Sztuki w Sopocie.

Ustalili też i przesłuchali człowieka identyfikowanego jako „mężczyzna z ręcznikiem”. Pojawił się on na nagraniu monitoringu z ostatniej znanej drogi przebytej przed maturzystkę.

Śledczy przedstawili również zarzut usuwania śladów i dowodów, zacierania śladów przestępstwa, a także podawania nieprawdziwych informacji Pawłowi P., jednemu z kolegów Iwony Wieczorek,  z którymi spędzała wieczór poprzedzający zaginięcie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama