Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Poważny wypadek na Kaszubach! Dwie osoby ranne

Dwie osoby został ranne w wypadku, do którego doszło w Dębogórach (gmina Kościerzyna). Autobus zderzył się z samochodem osobowym. Interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Wypadek w Dębogórach
Wypadek w Dębogórach. Dwie osoby ranne

Autor: KPP Kościerzyna

W Dębogórach, w gminie Kościerzyna Dacia uderzyła w autobus. Do wypadku doszło około godz. 9.30 na drodze powiatowej nr 220. Do akcji skierowano cztery zastępy straży pożarnej z JRG Kościerzyna oraz OSP Wielki Klincz. 

Wypadek w Dębogórach! Autobus zderzył się z samochodem osobowym

- Na miejscu wypadku okazało się, że doszło do zderzenia czołowego autobusu i samochodu osobowego – informuje kpt. Matesz Szmaglik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowe Straży Pożarnej w Kościerzynie. - W wyniku zderzenia dwie osoby zostały poszkodowane. Obie trafiły do szpitala. Jedną z poszkodowanych zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na razie droga powiatowa nr 220 jest zamknięta dla ruchu.

(fot. KPP Kościerzyna)

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca osobówki wyjechał z drogi podporządkowanej. 69-letni mieszkaniec Gdańska, wjeżdżając na drogę powiatową Olpuch - Wielki Klincz, wymusił pierwszeństwo i zderzył się z jadącym drogą z pierwszeństwem autobusem, którym kierował 63-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Kierujący dacią (w ciężkim stanie) oraz 43-letni pasażer trafili do szpitala. 

Kierowca autobusu był trzeźwy. Od kierującego osobówką zostanie pobrana krew. Na miejscu wypadku nadal pracują policjanci. Zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli dokumentację fotograficzną. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dominikg 17.06.2024 16:13
Komentarz usunięty

Reklama
Reklama
Reklama